DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Psí sporty Žabka‚ z.s. Břasy

Aktualitky

3.10. Rokycanská skočná

Některým týmům přinešla ovoce, tedy spíše Vetamix :-) 

image

19.-20.9. Flyballový turnaj kŘupky na břehu

První letošní flyballový turnaj máme za sebou! Pozdě, ale přece !
Turnaj jsme započali obrovským stresem s boxem, kdy už to vypadalo, že si snad ani nezaběháme. Ještě jednou se všem omlouvám a děkujeme skvělému týmu JOKERS, že nás v tom nenechali.. I přes to jsme se rozhodli bojovat a závod si užít na maximum a vypadá to, že se to vyplatilo!
Ukázalo se, že když jde do tuhýho, umíme prostě táhnout za jeden provaz a jsme skvělej tým. Děkuju Vám za to! Asi i díky našemu klidu a pohodě v týmu se nám nakonec podařilo vyběhat 2. místo v 5. divizi!! Jsme borci! Byl to skvělý víkend a těším se na další takový!

12.-13.9. Mariánské závody Rozloučení s létem

Tak máme za sebou závody v Marjánkách, které bych spíš nazvala dovolenou :-) Za nás opět nejkrásnější závody v roce nezklamaly, třešničkou na dortu byla chatička, která nám poskytla na tři dny azyl a pro některé ještě sbírání hub, protože jste je nacházeli, ikdyž jste sebevíc nechtěli. Nejlepší výkony asi tentokrát předváděla Jindra s Klemičkou, celý víkend makaly a podařilo se jim urvat 3. Místo v agility! Monča s Bibi se taky snažily, umístily se ve zkouškách a navíc v nedělním jumpingu, je vidět, že jumpy jim prostě sedí! Lucka s Bongem bojovaly, Bongísek se snažil, ale občas by prý rád reklamoval paničku :-) . No a já s Viki v sobotu krásné běhy, jen vždy nám to nějak o fous uniklo a v neděli se Viki nějak zbláznila a chtěla do toho dát tak moc všechno, že to byla hrůza.. Jáje jsem na neděli koupila párky, tak i přes horko se zasnažila a urvala první místo ve zkoušce, jinak podávala sice pomalejší ale přesné výkony, které v konečném součtu daly dohromady 4. Místo.. Nám jsou ty brambory souzené.. 
Děkuji našim holkám, byl to skvělý víkend! :-) 

5.9. Rokycanská skočná

V sobotu byly agility závody Rokycanská skočná kde Žabka samozřejmě nemohla chybět. Většině se zadařilo, naše Žabky prostě poslední dobou válí! Gratuluji všem!

29.-30.8. o Plzeňského agiliťáka

O víkendu byla žabkovská výprava na Doubravce.. Někomu se dařilo, někomu méně.. Já poprvé sledovala jen výsledky online a musím říct, že jsem při čekání byla snad ještě víc nervózní, než když to vidím na živo! Gratuluji všem, jste prostě borci!

30.8. Hoopers závody v Tuchlovicích

Naši hoopersáci včera zářili v Tuchlovicích.. Všichni byli šikovní, Kingi a Iriska navíc splnili zkoušku H0! 

28.8. Ukázky pro příměstský dětský tábor

Poprvé skoro 40 dětí... A naši psi se chovali jako úplní profíci..A já upřímně obdivuji paní učitelky, protože ta děcka tam byla asi hodinu a já měla z toho už tiky..

13.8.-16.8. 2020 Žabí zápřah

Máme za sebou čtyři dny na táboře s názvem Žabí zápřah.. :-)

Bylo to sice občas náročné, ale úplně skvělé, jako každý rok se sešla úžasná parta lidí i psů.. Děkuji všem a těším se zase za rok!

 

25.-26.7. Víkendovka agility a hoopers

Tak máme za sebou další Žabí akci :-)

Musím říct, že jsem vůbec nečekala, že psi budou fungovat celý dva dny, tak jak fungovali! Myslím, že jsme udělali zase obrovský kus práce a já si víkend v té nejlepší společnosti mooc užila!  Děkuji všem zúčastněným!

18.7. Závody o Žabího krále

Tak už 8. ročník našich agility závodů máme za sebou.. Letošní koronavirová situace nás donutila udělat naše závody komornější než dříve a tak jsme se jí účastnili jen my, členové žabky.. A já musím říct, že jsem si tenhle ročník užila zatím ze všech nejvíc! Některé týmy mile překvapily svými skvělými výkony, někteří psi zase ukázali svým páníčkům, že mají ještě sakra na čem pracovat.. A přesně o tom to je.. image Díky sponzorům jsme si všichni odnesli skvělé ceny - Obec Břasy, Primalex, Peca 3D Tisk, MiraMar. 
Je úžasný vidět, jaký jsme skvělý tým, děkuji za to všem, do posledního člověka! image A základní tábor AFTER párty opět nezklamal, děkuji Motyčce za skvělé a zábavné náramky, díky kterým jsme si užili bezpečnou zábavu! 

Fotky od Iren

Fotky od Pekojc

6.7.2020 Veselé dvojzkoušky v Berouně

Dnešní Veselé dvojzkoušky v Berouně.. Naši psi pojali opravdu vesele, protože většina z nich se moc nesnažila.. image Jediným umístěným týmem byla Kristý s Jájinkou, které si i splnily další LA2 zkouškuimage

4.7. Žabí brigádka 

Když máte kolem sebe ty nejlepší pomocníky, tak je všechno hračka.. imageaneb přípravy na žabáka v plném prouduimage
Děkuju všem, jste úžasní! image

28.6. Rokycanská skočná

Agility je hlavně zábava a já mám radost, jaký jsme skvělý žabí tým, protože srandy jsme si dnes užili pořádný kopec! image A někteří sbírali i úspěchy - Monča s Bibi - jumpig 1.místo a MA2 2.místo, Vlaďka + Uriášek SA2 2. a 3.místo, Iren a Adri LA1 2.místo.. imageimageimage Gratuluji všem Žabkám! A my ostatní se do příště holt polepšíme! image Děkujeme za bufet U Vendy, byl úplně bezkonkurenční! image

5.-6.6. Žabí vandrrrrr

Od té doby, co se zase "rozjel svět" si občas říkám, jestli vlastně to pomalejší tempo nebylo lepší.. Někdy je potřeba vypnout a užívat si. Prostě jen tak být. A to se nám tenhle víkend povedlo! Děkuju všem bláznům, které neodradilo počasí! Bylo to skvělý a i sluníčko jsme viděli imageSkoro 35 km v nohách, utahaní psíci a my taky image Těším se na příští rok!

29.4. Po dlouhé době aktualizace

Veškeré akce se ruší a my tak máme více času si užívat "volný čas" se svými čtyřnožci. Během přísné karantény jsme mezi sebou soutěžili formou výzev, chodíme na dlouhé tůry a tak. Nyní už konečně probíhají tréninky i na našem cvičáku. Je to fajn se zase potkávat, ikdyž trochu omezeně..

Prosím všechny zájemce o naše kurzy o trpělivost, vzhledem k tomu, že jsme skoro na dva měsíce museli vynechat trénování, dobíhají ještě teď kurzy ze zimy. Až bude možné k nám přivítat další členy, ozveme se Vám!

 

25.1. Kokosy na sněhu

Další závody v Kladně za námi, tentokrát né moc úspěšně, ale i to se někdy stává :-)

Vlaďka s Uriáškem mají za sebou druhý start na závodech a nutno říct, že si vedli moc dobře! Jindra s Klémou zaběhly krásný čistý běh, ovšem umístili se na smolném 4.místě. Abychom zajedli žal, dali jsme si pizzu :-)

18.1. Procházka jen tak lesem a rozloučení s Petrem

Protože život není jen o psích sportech, vyrazili jsme na pořádnou společnou prochajdu do Olešné. Při té příležitosti jsme zavzpomínali na Petra, který nás nedávno opustil...

17.1. Dvojzkoušky Buštěhrad

Kristý s Viki si zaběhly další zkoušku na A3 šampiona a vyhrály první místo. Monča s Bibi se tak snažily splnit si poslední zkoušku pro přestup do A2 až se jim to opět nepovedlo :-). A Jája byla taky na bedně, sice se skočenou kladinou ale byla..

 

1.1.2020 Novoroční procházka za zpíváním

Již naše novoroční tradice, tentokrát jsme dokonce zpívání stihli akorát, dali si svařík, zapěli a šli vstříc novému roku!

29.12. Procházka na Kokotské rybníky

Lepší počasí jsme si snad ani přát nemohli! Krása, krása a k tomu príma parta a úžasní psi. Celkem 18 psů a 13 dvojnožců.

20.12. Dvojzkoušky v Buštěhradu 

Vyrazili jsme zkusit štěstí před Vánoci s tím, že když se nám nezadaří, odvezeme si aspoň nějaký vánoční dáreček. No zkoušku jsme si neodvezli nikdo, Jája si doběhla pro 1. místo a Bibi pro 1. a 3. místo.

15.12. MyBeast Cup vol 4

Závody o velké ceny, na kterých jsme jako tradičně nic nevyhráli... :-) Holt o vysavač napíšeme Ježíškovi.

14.12. o Žabí královnu

Náš tradiční předvánoční mač o titul královny. Královna 2019 Sabča připravila zákeřné soutěže, které prověřily nejen naše fyzické schopnosti, ale i naše vědomosti. Královnou na následující rok se stala konečně Jindra s Klémou. Gratulujeme a doufáme, že si s touto funkcí holky dobře poradí! :-) 

VIDEO

  

17.11. Poslední závodní lekce kurzu Školka pro štěňátka

Hrozně ten čas letí a tak máme u konce další kurzík Školky pro štěňátka. Všichni poctivě trénovali, mám z nich radost a doufám, že se budou svým psům věnovat i nadále..

15.11. Členská schůze

Rok se s rokem sešel a tak jsme se sešli i my.. Probrali jsme snad vše, co se dalo a naplánovali spoousta akcí na příští rok!

9.11. Svatomartínský závod družstev

Nakonec jsme jeli družstva dvě - Ropušky a Žabí ninjové.. Bojovali jsme co to dalo, bohužel jsme svatomartinskou husu nevyhrály..

2.11. Dvojzkoušky Beroun

Tak tady se nám moc nedařilo, zachránila nás jen Monča s Bibi, které si ve své kategorii ulovily 1. a 2. místo!

Procházka

19.10. Dvojzkoušky Ždírec

Pro Žabku úspěšná výprava, vybrali jsme jim tam skoro všechny ceny :-)

 

12.10. Žabka uklízí Česko

Jako vždy, i tentokrát se našlo pár žabiček - ekoložek :-) 

5.-6.10. Budějckej Xtrem - flyball

S týmem FrogFly jsme se po létě vydali kouknout naše flyballové soupeře. No, zjistili jsme, že všichni se přes léto o pořádnej kus posunuli, jen my pořád nic :-D A tak jsme si odvezli 6. místo v poslední divizi a co si budem povídat, pěkně nám natrhli prdku.. :-) Ale i tak jsme si to užili, celý víkend jsme se i přes neúspěchy smáli a tak to má být. A teď hurá do trénování a na jaře v plné síle! 

28.9. o pohár Václava - Křimice

Žabka válí, tentokrát na Václavských dvojzkouškách v Křimicích! :-)

14.-15.9. Memorál Jolany Troppové (Plzeň - Doubravka)

Když máme závody takhle blízko, tak by byl hřích tam nejet! V sobotu se běhaly dvojzkoušky, na které se odhodlala i Lucka s Bongem a měli tak za sebou svoji závodní premiéru. První běh Bongo projevil svůj názor na běhání :-), ale v druhém běhu si svoji reputaci napravil a doběhl v kategorii S na 2. místě! Monča s Bibi se taky pokoušeli urvat konečně další zkoušku na postup, bohužel se ale opět nějaké chybičky vloudily a zase nic. I tak ale holky braly za oba běhy medajle! Petr s Bižu si splnili další zkoušku do elitní kategorie A3!
V neděli byla změna našeho závodního týmu - přidala se Kristý s flekaticema, Jindra s Klémou a Monča s Jennis. V agility se zadařilo Kristý s Viki a získaly tak 3. místo! Ve zkoušce byla mávnutá zona na kladině a v jumpingu bohužel jedno odmítnutí. Na Jáju bylo docela dost velké vedro, takže se jí moc nechtělo. Nakonec se ale vždy rozběhla, bohužel vždycky se něco nepovedlo :-) Tak příště.. Jindra s Klémou už se zase dostávají do závodění a jejich běhy vypadaly krásně. Nejhezčí byl poslední jumping, kde se holky umístily na 7. místě. Na Monču s Jennis byly parkury hodně běhavé a padaly laťky, ale příště to určitě zvládnou. Petr s Bižu si splnil další zkoušku, takže žádný čekání, kategorie A3 volá! Monča s Bibi opět brali medajli za zkoušku a navíc vyhrály součet zkoušek víkendu a získali tak startovné na příští rok zdarma! Ještě jim patřil jumping, který doběhly na 2. místě.

7.-8.9. Rozloučení s létem (Mariánky)

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme jely s Žabičkama závodit do Marjánek. Někteří z nás strávili víkend lenošením (viď Jackuš) a někteří moc pěkně makali. Většinou nám teda chyběl malej kousek toho štěstí, ale stejně se nám podařilo pár medailí urvat! A Jája už si splnila zkoušky a může do A2!

15.-18.8 Žabí zápřah

Agility tábor, který byl letos doplněn ještě o DogDancing je už bohužel za námi. Naběhali jsme spousty agilitních kilometrů, potrénovali těžké sekvence, zapracovali na dalších tricích a co hlavně.. Hlavně jsme si užili čtyři dny pohody, mezi tak moc fajn lidma. Někdy si lidi zkrátka nesednou.. Ale tyhle táborový lidi.. Ty si sedli jako prdel na hrnec :-)

8.8. Ukázky agility dětičkám na táboře

Byli jsme osloveni, abychom předvedli něco málo z našeho pejskařského umu na dětském táboře. Bohužel v čase, kdy většina lidí je v práci, ale i tak jsme to s Mončou a Bibi dali dohromady a věřím, že dětičkám se líbilo. Mohli si dokonce vyzkoušet běhat s našimi psy a ti to zvládali na jedničku!

1.-4.8. Intenzivka s Nikol Banotovou ve Vrbicích

Prodloužený víkend jsem strávila na intenzivce u Elišky Rypové ve Vrbicích s Nikol Banotovou. Nikča má skvělý přístup a hustila do nás jak pracovat s rameny, až mě rameno bolelo :-). No tak jsme opět plni informací a teď hurá do pořádného tréninku!

27.7. o Žabího krále 

Hravé agility závody, které u nás každým rokem pořádáme. Před závody je to vždycky fičák příprav a než se nadějeme,je po nich. Troufám si říct, že letošní ročník se povedl! Vše odsejpalo, všichni pomocníci dělali svou práci, občerstvení fungovalo a závodníci vypadali spokojeně.

Děkuji celému týmu Žabek a Žabáků, za skvělou práci! 

Závodilo i pár domácích týmů, které bych chtěla moc pochválit! Největší pochvalu si asi zaslouží Lucka s Bongem, ve druhém běhu se jim podařilo urvat medaily! Bongo (skoro úplně) zapomněl na ženský a soustředit se na paničku. Jen tak dál! 

Další, kdo zaválel, byla Míša se Žiži ve štěňátkovských bězích. Medaile sice necinkly, ale na to, že spolu holky běhají úplnou chviličku, jsou prostě jedničky. Jestli jim to takhle půjde dál, ještě o nich hoodně uslyšíme.

Je už pomalu tradicí, že u nás všechny ceny vybere Terka s Keníkem a ani letos tomu nebylo jinak! A to i přes to, že před závody je trápily zdravotní problémy a nemohli trénovat tak, jak by chtěli. Jsou prostě supr dvojka a medajle sbíraj i bez tréninků. 

Lenka s Gerynkou nejdříve ani nechtěla závodit, ale nakonec jsem ji přemluvila. Chybělo maličko a holky by braly medajli, takhle si odnesly jen bramboru, ale i ta je krásná! Lenka se přiznala, že to bylo i poprvé, co vidí takové závody. A to při běhu nevypadala ani nervózně! Jsou to šikulky a až doděláme kladinu, huráá na pořádné závody!

Kristý s Brů tak překvapily! Brů je střela, trochu neřízená a tak jsme všichni zůstali stát s otevřenou pusou, když jako doskokanka skoro doběhla jumping... Ještě chvilku a budou spolu holky na jedné vlně. Kristý zazářila maskou žabky, kdy byla jednoznačně nejhezčí.. No však se mrkněte na její botičky.. :-) 

Monča s Bibi udělala test - zda Bibi vydrží i diváky z rodiny a nepůjde je navštívit. A světe div se, prošlo to, Bibi běžela krásně a navíc si doběhla pro první místo v agility! 

Petr s Bižu také nelenili, přece by se mezi ženskýma nenechali zahanbit.. A v jednom běhu si doběhli pro 2. místo.

8.6. Agilitění v Radčicích

V sobotu 8. 6. jsme se v hojném žabkovském počtu zúčastnili 4. ročníku neoficiálních závodů - Radčické agilitění. Ačkoliv to zprvu vypadalo na pěknej slejvák, mraky se brzy roztrhaly a všichni jsme se úspěšně spálili. Nutno podotknout, že spáleniny od sluníčka nebyly to jediné, co jsme si vezly domů. Zuzka s Ený si v jumpingu pro nezávodící vybojovaly 3. místo, stejně tak Monča s Bibi v jumpingu závodících. Jindra s Klémo zazářily v agility běhu pro závodníky a obhájili také 3. místo. Největšími hvězdami závodů byli ovšem Milan se Zuzkou, kteří byli v jumpingu i v agility  pro nezávodící první!! Iren s Frenn se tento víkend nedařilo, ale byly to jejich první letošní závody, příště to bude určitě lepší! :)

1.-2.6. Velká jarní cena a Mistrovství ČR kříženců

Je za námi tropický víkend na závodech v Dolních Počernicích, kde stínu bylo po skromnu a pomalu jsme se o něj hádali. Ale přežili jsme a závody byly pro nás nakonec vcelku úspěšné. Nejvíc válely Kristý s Viki, celkově se na Mistrovství kříženců umístily bramborově – tedy 4! Titul jim tak utekl opravdu jen o fous. Celkem si ale přivezly 3 medajle, což je docela pěkný výkon J. Kristý s Jájou sbíraly samé DISkvalifikace, až v posledním běhu – zkoušce A1 si napravily reputaci a doběhly čistě a na 2. místě. Monče s Bibi se v sobotu moc nedařilo, ale v neděli se zasnažily a ve zkoušce si doběhly pro 3. místo (a nebýt hloupé chyby Monči, mohlo být první! J). Jindra s Klémou zase sbíraly jejich smolné DISky. Vždycky už to vypadá nadějně, ale nakonec se holky disknou třeba na předposlední překážce. Ale aspoň jeden jumping zaběhly krásně a čistě. V sobotu byl s námi i Petr s Bižu, ale při nich tentokrát štěstí nestálo a na parkuru vždycky něco popletli. Děkuju našim psům za to, jací jsou. Ipřes to, že měli jazyky až na vestě se na nás nikdy nevykašlali a vždycky do toho šli na plno s námi! Byl to super víkend a příští rok jim tam vybereme snad i ty tituly!

 

18.-19.5. Víkend plný zkoušek, Mariánské Lázně

Máme za sebou krásné závody v Mariánkách. To místo je prostě nej a hodí to člověka do takové pohody, že je Vám vlastně jedno, jak běhy dopadnou. Petr s Bižu si v neděli doběhli pro 3.misto, Kristý s Viki braly v A3 2. místo a i malá (velká) Jája, která měla závodní premiéru, si vyběhla první zkoušku a hned na prvním místě! Monča s Bibi braly medaili za medailí, holt dobrá kategorie, no Monču s Jennis a Jindru s Klemou provázely kolikrat hloupe chyby, ale přístě to bude určitě lepší! Víkend jsme si moc užili a těšíme se na další takové dny!

4.-5.5. Eager's Cup

Ty flyballové závody, to je takový neskutečný adrenalin, že to člověk musí zažít, aby to pochopil. Naše družstvi FrogFly si během víkendu vyběhalo 3. místo. Povedlo se nám dokonce jedno "brejknutí", kdy jsme měli moc rychlé psy a překonali jsme čas naší divize (to se nám ještě nikdy nestalo!). Naši psi jsou každé závody lepší a lepší a náš tým šlape jako hodinky. Už se těšíme na další flyballový víkend!

28.4. Místrovství ČR v hoopers

Vyrazili jsme se utkat na První mistrovství hoopers v ČR. Tento sport neděláme moc dlouho, takže jsme si od závodů slibovali hlavně to, že poznáme, jak to na hoopersových závodech chodí a něco se přiučíme co se týče pravidel. Závody pronásledoval trošku zmatek a v hlavě jsme si udělali ještě větší guláš než jsme doposud měli. Ale i tak se nám podařilo urvat nějaké umístění. Nejlepší z našich řad byla Jana s Tošíkem, kteří s námi trénují zatím jen chvilku. Jana s Tošíkem jako jediní doběhli oba dva mistrovské běhy a tak se stali MISTRY HOOPERS v kategorii H1 do 40 cm! Jindřiška s Bertou vyhrály na plný čáře druhý mistrovský běh v kategorii H0 a i když první běh zaběhly s jedním škobrtnutím, celkově se umístily na 4. místě. Brambory naše. Monča s Bibi vyhrály první běh v kategorii H1 do 40 cm, bohužel ve druhém mistrovském běhu už byla znát únava, takže titul holky neurvaly. Monča s Jennis si doběhly v prvním mistrovském běhu H0 pro 3 místo. Jájinka měla svoji závodní premiéru, takže jediné důležité bylo, aby se vůbec rozběhla a nikam nezdrhla. Zvládla to na jedničku a v rovince si dokonce zaběhla pro 6. místo. Viki s Klémou nějak nepochopily, že se nejedná o agility závody, ale o něco jiného a tak byly trošku zmatené J. Ale i to k tomu patří. I přes všechny patálie to bylo fajn, hlavně díky té naší super žabkovský partě. Jsem ráda, že se navzájem máme!

27.4. O Plzeňského agiliťáka

Agilitit do Plzně se vydala tentokrát jen Iren s Adri a Petr s Bižu. Iren se konečně zadařilo a s Adri si splnila zkoušku A1 a navíc se umístila na 2.místě, huráá! I Petr s Bižu byl úspěšný a získal 3. místo! Mám radost z těch našich šampiónů!

 

19.4. O Velikonočního pulce

Tak máme za sebou premiéru našich velikonočních závodů "o Velikonočního pulce". Děkuji všem zúčastněným za to, že přišli a pomohli nám udělat tak pohodové závody. Bylo fajn být s Vámi všemi zase pohromadě! Gratuluji všem vítězům, děkuji sponzorům - především úžasňákům DogLover.cz za krásné ceny a děkuji holkám Lence a Kristý za focení. Těším se na další akce s Vámi, Žabky!

Výsledky

Fotky od Lenky

14.4. Agility na nečisto

První letošní akce pro veřejnost na našem cvičáku. Počasí bylo tedy spíše zimní než jarní a tak jsme byli mile překvapeni, že se alespoň pár nadšenců našlo.

11.4. Poslední lekce kurzu Školka pro štěňátka

Uteklo to jako voda a z našich štěňátek se pomalu stávají psí puberťáci. Za 8 lekcí u nás udělali obrovský pokrok a jsem na ně moc pyšná. Poslední lekci jsme pojali trošku soutěžně, kurzisti porovnali své přivolání, chůzi u nohy, odložení a předvedli se, jaké umí triky. Skoro všichni budou pokračovat dále, tak se těším na další pokroky!

7.4. Hoopersujeme

6.4. Žabky uklízí Česko a intenzivně trénují agility

Sobota byla pro Žabku vcelku perná. Uklízeli jsme Česko, cvičák a také jsme intenzivně trénovali agility. Některé Žabky navíc vyrazili na agility závody do Berouna. No, sezóna už začala!

16.3. Intenzivka agility - Vítání jara 

První letošní agility intenzivka je za námi. Jako na jaře to tedy moc nevypadalo - pršelo od rána až do odpoledne. Děkuji tedy všem cvičícím, že i v tomto počasí se rozhodli něco dělat! Myslím, že bolest stehenních svalů, která nás druhý den navštívila mluví za vše :-) Snad jsou na tom naši psi s kondicí lépe než my!

2.3. Video z dnešního hoopers tréninku

 

Pomalu ale jistě u nás začínáme hoopers propadat. A naše běhy už začínají nějak vypadat!

VIDEO

16.-17.2. Jahodová párty

Slunečný víkend jsme strávili na Jahodové párty v Kladně. Štěstí nám moc nepřálo, ale o to větší jsme měli radost, když si Monča s Bibi doběhly pro první místo ve zkoušce A1!

9.2. Laser Game

Nejsme jenom pejskaři, co se vídají jen na cvičáku! Občas je třeba nechat své čtyřnožce doma a zabláznit si bez nich! 

30.1. Jackuš desítka!

To, jak rychle stárneme a jak rychle ten čas běží si nejvíc uvědomuju, když vidím své psy... Jackuška, zakladatelka naší Žabky, dneska oslavila desáté narozeniny! Nebýt jí, možná bychom se o víkendu chovali jako "normální" lidé a netrávili veškerý volný čas na cvičáku. A nebo by nás to stejně na tu pejskařskou cestu nějak navedlo.. Těžko říct. Jedno vím ale jistě, že jsem týdle bručounce vděčná za to, kam mě přivedla! A že se mnou tady prostě je. Tak ještě jednu desítku, kámo!

25.1. Bowlingový turnaj o Žabího mastera

Rok se s rokem sešel a my, banda pejskařů jsme opět vyrazili mezi lidi. Sešlo se nás nakonec deset, což bylo tak akorát, abychom se dobře pobavili. Hráli jsme proti sobě v družstvech. Někomu to šlo více, někomu méně. Velice nás překvapila Jindřiška s Karlem, kteří nám v prvním kole natrhli prdky (naházeli 2x tolik bodů co my ostatní). Naštěstí Jindřiška pokračovala na další akci a tak dostali šanci Michal s Mončou, kteří si tak obhájili loňský titul. Jsou asi prostě dobří no! Tak zase za rok, bylo to super!

 20.1. Hoopers

Vloni cca v září jsme u nás začali s hoopers. 

A konečně už to jako hoopers začíná vypadat! :-) 

VIDEO

30.12. Dogtrekking jako vánoční dárek pro naše čtyřnožce 

Nechceme sedět pořád doma a kdy jindy vyrazit na pořádnou tůru než přes svátky, kdy má většina lidí volno. A tak jsme si dali sraz u našeho cvičáku odhodláni spálit nějaké to vánoční cukroví. Docela jsme koukali, kolik se nás sešlo - celkem 22 lidí a 28 psů! Bylo to fajn, ušli jsme cca 16 km. Tak snad to bude taková fajn sváteční tradice!

21.12. Vánoční dvojzkoušky - Buštěhrad

Upustili jsme od vánočního shonu a vyrazili jsme do Buštěhradu na Vánoční dvojzkoušky. Monča s Bibi měly úplnou premiéru na závodech, nervy pracovaly..  Bibi ale ukázala, že jí nerozhodí ani prostředí haly, ani měření, ani štěkot psů.. Je to zkrátka pohodářka a svou paničku podrží! Holky si sice přivezly dva DISky, ale kdo je na prvních závodech neměl.. Jsem na ně pyšná, obzvlášť na jejich slalom, který v obou bězích vyšvihly na jedničku. No a já s Viki dostala ten nejhezčí dárek v podobě splněné zkoušky na A3 šampiona, pro letošek ta poslední, která nám chyběla. Tento rok se mi s Vikčou běhá krásně, konečně jí věřím a ona mi dokazuje, že na to má!

9.12. o Žabí královnu

V neděli u nás na cvičáku proběhla tradiční předvánoční soutěž "o Žabí královnu". Loňská královna Nikol nakonec svůj titul neobhájila a tak korunka putovala dál. Souboj to byl napínavý a vyrovnaný, ale korunu nakonec urvala Sabča a stala se tak Žabí královnou pro rok 2018! Děkujeme všem zúčastněním, byli jste super! :-) 

VIDEO

FOTKY

11.11. Vánoční pohár - Královice

Místo toho, abychom si nacpali břicha Svatomartinskou husou jsme raději jeli na závody! Závody byly v krásném jezdeckém areálu, který má prostě svoje kouzlo a jako bonus jsme měli i hezké počasí.. Parkury stavěl Tomáš Glabazňa a musím říct, že nám docela daly zabrat! Zkrátka nic jednoduchého. Jindra s Klémou se pokaždé DISkly cca na 3 až 4 překážce. Kristý s Viki překvapivě dobíhaly a dokonce obsadily 4. a 2. místo! 

9.11. Členská schůze 

Rok 2018 se nám blíží ke konci (už zase?) a tak bylo potřeba si v klidu sednout, shrnout co se podařilo, co nepodařilo a naplánovat, co se má podařit v roce následujícím. Abychom to trochu oživili, jako novinku jsme letos vyhlásili i tři žabkovské tituly:

Největší aktivky roku 2018: Monča + Bibi

- Holky se zúčastnily nejvíce tréninků a nevynechaly skoro žádnou brigádu. Díky holky, jen tak dál! 

 Největší závodníci roku 2018: Petr + Bižu 

- kdo jiný :-) Petr si za letošní rok zaběhl něco málo přes 100 běhů a to zdaleka ještě není konec roku! Díky Petře za reprezentaci! 

Největší DISKař: Iren + Fren

- Iren může být na své disky hrdá! Teď už může vždy skončit jen lépe a navíc má doma krásný rámeček :-) 

Naplánovali jsme spoustu dalších akcí na příští rok, tak snad se nám podaří všechny uskutečnit!

Děkuji ještě jednou všem členům Žabky za to, že jsou... 

4.11. Místrovství agility ČR seniorů 

Žabku jely reprezentovat dva týmy – Petr s Bižu a Jindra s Klémou. Závody bylo jedno velké drama, protože oba naše týmy zaběhly první běh čistě a tak do poslední chvíle měly šanci na titul! Petr s Bižu ovládli nervy a i poslední běh jumping zaběhli krásně a čistě. Bylo z toho celkové 5. místo, což je v takové konkurenci obdivuhodný výkon. Gratulujeme Petře! Jindra s Klémou měly celý den menší „hovínkový“ problém (tedy Kléma J) a tak byly trošku rozhozené (aspoň to mají na co svést). Poslední běh pomotaly jak se jen dalo a byl z toho další DIS J No, tak snad příští rok padne už do Žabky nějaký titul. Nicméně musím uznat, že konkurence byla obrovská, všichni běhali krásně a klobou dolů před našimi staršími závodníky!

3.11. Pohodové trojzkoušky v Berouně

Závody pod taktovkou Alice Boháčové, která si je zároveň i odpískala. Musím říct, že závody na nás působily opravdu pohodově a moc jsme si je užili. Nejdříve běhali naši bíglové v kategorii A1. Měli menši problémy s nervozitou a se změnou prostředí, ale to zná na začátku závodění asi každý. V kategorii A2 jsme měly také dva týmy – Monču s Jennis a Petra s Bižu. Monča s Jennis se rozhodla zaútočit ještě na náš klubový titul „Největší diskař“ a tak se poctivě DISkala J Petr s Bižu běhali krásně, jednou urvali dokonce 3. místo. Na závěr běhala kategorie A3, kde jsme měly opět dvě reprezentantky – Jindru s Klémou a Kristý s Viki. Jindra s Klémou také útočila na titul diskaře a zaběhla 2x DIS a jednou s jednou chybou (ach ty zóny). Kristý s Viki byly na závodech po dlouhé době a možná proto si závodění hodně užívaly. V první zkoušce to Vikince uklouzlo ve slalomu a bylo z toho jedno odmítnutí, druhou zkoušku ale zaběhly holky čistě a urvali tak 2. místo. Poslední zkoušku holky mááálem doběhly krásně a čistě, ale nakonec se diskly na předposlední překážce. Škoda no. Někdy je to holt o štěstí. I tak jsme si všichni závody moc užili a doufáme, že takových závodů bude víc!

6.-7.10. Memoriál Jolany Troppové - Doubravka

Konečně jsme pokořili prokletí, že Žabka v Plzni nevyhrává! Tedy alespoň někteří z nás :-)

Premiéru v sobotu měli Milan se Zuzkou a s nimi jejich bíglí parťáci. Tak se toho báli a nakonec závodní atmosféru zvládli na jedničku, Milan se Zuzankou si dokonce vybojovali stříbrnou medajli. Ostatní (Kristý, Jindra, Petr, Monča, Iren) se v sobotu tak nějak podiskali, chybělo kousek toho štěstí k dalším úspěchům. V neděli už to bylo o kousek lepší, Petr s Bižu zaběhli krásný, svižný jumping a Kristý s Viki pokořily tu nejtěžší zkoušku LA3 a vybojovaly si tak 2. místo!

VIDEO Kristý + Viki LA3

28.-29.9. Flyballový turnaj kŘupky na bŘehu 

Po dvou leté pauze jsme s družstvem FrogFly vyrazili na závody. To byl panečku zasejc adrenalin! Máme v družstvu spoustu začátečníků, takže jsme závodili v poslední 5. divizi a nedávali jsme si moc velké naděje. O to více jsme byli mile překvapeni, že to všichni psi ustáli a my si užívali vyrovnané běhy! Nikomu jsme nic nedali zadarmo a byli jsme na sebe pyšní, jak nám to v družstvu hezky šlape.Tak nějak jsme k flyballu zase přičichli, ta atmosféra prostě strhne každého. Jdeme teď pilně trénovat, abychom na jaře byli připraveni!!! 

Fotky

22.9. Rokycanská skočná

 

5.9. Přípravka agility - Plzeňský závod účastníků

Letí to jako voda a tak už nám skončil plzeňský kurzík Přípravka agility. Holky kurz zakončily závodem, kde se utkaly o ceny. Vypadají velice nadějně, tak snad o nich v agilitním poli ještě uslyšíme :-) 

Týden plný změn - přípravka agility, hoopers

Již tuto neděli 9.9. k nám na cvičák přijdou noví agiliťáci, kteří se deset lekcí budou učit, o čem vlastně agility je. A já doufám a věřím, že se jim to zalíbí natolik, že v tom budou pak chtít pokračovat dál :-). 

Čeká nás poslední lekce školky pro štěňátka, doufám, že všem zúčastněným přinesla školka alespoň nějaký základ do společného života a že pes bude jejich správným parťákem. 

V Plzni, Vejprnicích se holky z kurzu Přípravka agility ve středu utkají o ceny a o titul nejlepšího kurzisty. Bude to vyrovnaný souboj! Ale co, vítězové jsou stejně všichni za to, že to zvládli :-) 

A teď poslední novinka - hoopers u nás bude! Jen to ještě chvíli potrvá :-) Ještě se vzdělávám a získávám zkušenosti, abych je mohla pak předávat dál. Pravděpodobně budeme začínat v říjnu! Včas vše zveřejníme.

9.-12.8. Žabí zápřah

První nejen agility tábor na našem cvičáku je za námi. Ani jsem nedoufala v to, že se sejde tak skvělá banda jako se sešla. Agilitili jsme, cvičili, protahovali se, hráli jsme (si), ringovali jsme, kecali a kecali.. A pesani si hráli a hráli a hráli. A věřím, že všichni do jednoho jsme byli v neděli stejně spokojený a KO :-) 

FOTKY

21.7. Hravé agility závody "o Žabího krále"

Další ročník našich závodů je za námi. Proč to vždycky tak rychle uteče? Troufám si říct, že letošní ročník proběhl v poklidu a pohodě, bez nějakých větších problémů. Občerstvení bylo jako vždycky výborný, počasí tropický (to je naše klasika) a závodnící usměvaví. Největší radost nám udělal otevřený běh, kdy měli závodníci za úkol si připravit oblek s žabím motivem. Trošku jsme se báli, že se na to všichni vyprdnou a pak jsme byli mile překvapení, když se nám po parkuru procházelo kolem třiceti žabek a žabáků :-) Byla to bomba a za to, že jste do toho šli s námi Vám moc děkujeme! Snad se u nás všem líbilo a teď se jdeme zase těšit na příští rok.. 

Fotky 1

Fotky 2

Fotky 3

15.7. Brigáda - příprava na závody

Závody se nám blíží a přípravy jsou v plném proudu. Náš areál dostal během roku zabrat a tak si zaslouží novou fazónu. Bude to u nás na chvíli zase jako nové... :-) 

 

8.7. Intenzivka agility s Kristý

I v létě si dáváme do těla a trénujeme o stošest. Všichni dělají veliké pokroky a s A3 parkurem se poprali na jedničku :-) 

Fotky od Kristý Ježkové

Fotky od Iren

5.7. Další žabí dogtrekking na Padrťské rybníky

Ani přes léto neleníme a vydáváme se na toulky přírodou. Tentokrát jsme se vydali na Padrťáky a sešlo se nás celkem 13 lidí a psů. 

16.6. Den otevřených vrat na cvičáku

Uspořádali jsme pro veřejnost den otevřených vrat u nás na cvičáku.. Aby se mohli přijít podívat, jak to u nás chodí a případně si agility se svým pejskem vyzkoušet. Pár nadšenců dorazilo, my jsme potrénovali, prostě fajn dopoledne. Tak jsme zvědaví, jestli k nám přijdou nějací noví agiliťáci :-) 

9.6. Ukázky flyballu na Psím dni v Plzni 

Byli jsme požádáni, abychom s týmem FrogFly předvedli ukázky flyballu na této velké akci. Chopili jsme se toho jako dobré příležitosti potrénovat v novém prostředí a naši psíci nás mile překvapili. Makali na 100 % i přes obrovské vedro a dusno, které panovalo. Nakonec přišly očekávané bouřky a všichni jsme se zchladili tak, že na nás nezůstala nitka suchá. Ale i tak to bylo fajn a my se zase nažhavili na závodní atmosféru, takže na podzim snad vyrazíme závodit! 

2.6. Žabí kros

Uff, tak jo, první ročník Žabího krosu - běžeckého a canicrossového závodu je úspěšně za námi. Celkem 60 přihlášených závodníků (20 běžců a 40 canicrossařů) si přijelo vyzkoušet rozmanitou krosovou trať v našem okolí plnou nejrůznějších překážek a úkolů. Borci překonávali například skokanský můstek, brodili se bahnem nebo zkoušeli svoji přesnost při hodu tenisákem. Za svoji odvahu a úsilí každý závodník získal v cíli medaili. Jelikož panovaly vysoké teploty již dopoledne, nenechali jsme se zaskočit a po celé trati jsme připravili koupací bazénky, kde se pejsci moc rádi během závodu ochlazovali. Na startu i v cíli závodníky doprovázel klubový maskot Žabák, který odvedl v skvělou práci při hecování závodníků. Před vyhlášením výsledků závodníci mohli vyhrát v tombole krásné ceny od našich štědrých sponzorů. Ti nejúspěšnější si domů odvezli krásné balíčky plné lidských i psích dobrot, kynologických potřeb, knížek, dalších darů a doufáme, že i krásný zážitek z netradičního závodu. Dle zpětných reakcí, které jsme si na facebooku přečetli, na sebe můžeme být hrdý, protože to vypadá, že se všem líbilo a závodníci byli spokojeni. Velké díky patří celému našemu žabímu týmu, protože bez těch lidí by se takový závod jen těžko pořádal. A další dík patří našim sponzorům!

FOTKY od Kristýny Ježkové

FOTKY od Iren Krejčíkové 

FOTKY od Nikol Kodrlové

Sponzoři

Pneuservis Běhounek, K9-Kanadská krmiva, Candie‘s, Německý obchod, Mirošovské uzeniny, Mutt&Go, Nakladatelství Plot, Svět obojků a vodítek u Agáty, pamlsky Mira-Mar, Spokojené ocásky, Psí kusy, Sedlčanský hermelín, Mražené dorty Forst, Armaturka Břasy, PPG Deco Czech, Eurona by Cerny – Dana Kodlová.

31.5.Ukázky v DPS Břasy

V rámci programu Setkávání v místním DPS jsme byli pozvaní na ukázky psích sportů. Počasí nám přálo, takže jsme se všichni pěkně grilovali. Jak už to tak bývá, když se chcete před někým předvézt - udělali jsme spoustu chyb. Ale snad to až tak nevadilo a místním jsme aspoň trošku zpestřili den. 

FOTKY 

 

27.5. Radčické agilitění

Tentokrát vyrazili závodit i naši začátečníci a už teď je jasné, že se na agilitním poli neztratí. 

Monča s Bibi si ve štěňátkách vyběhaly 1 a 3. místo, Milan se Zuzankou v kategorii nezávodícich 2. místo. Verča s Roxy přivezly ze závodících taky medaily - 1. místo. I zbytek týmu si na své první závody vedl skvěle, takže všem gratulujeme :-) 

Fotky a videa 

12.-13.5. O Plzeňského agiliťáka

 

.

6.5. Žabkovská brigáda - vyrovnání cvičáku

Aby se nám hezky běhalo, bylo potřeba trošku porovnat terén na cvičáku. Děkujeme všem členům Žabky, jak ochotně přiložili ruku k dílu !!!! 

 

5.5. Podkokšínské trojzkoušky 

Na Podkokšínských trojzkouškách se Žabka neztratila. Ali s Fanny druhé v prvních dvou zkouškách SA1, Monča s Jennis třetí v první zkoušce LA1, Verča s Roxy první a Jindra s Klémou druhá v první zkoušce SA2, Petr s Bižu třetí ve třetí zkoušce LA2. A Iren s Adri dostaly ocenění jako začátečníci. Monika

1.5. Prvomájový žabí dogtrekking

Na prvního máje jsme s naší partou ,,dogtrekařů“ vyrazili na již čtvrtý výšlap v pořadí. V plánu jsme měli cestu proti proudu Berounky a čekalo nás něco okolo 20-ti kilometrů. A protože u řeky je vždycky krásně a navíc nám přálo i počasí, tak nám cesta ubíhala, jako po másle. Cestou se pejsci vykoupali, seznámili se s poníky v ohradě u Darové a nachytali pár klíšťat. Všichni jsme si výlet parádně užili a bez ohledu na bolavá těla už se těšíme na další.

Sabča, Charlie a jejich tančení

V dubnu si Charlie na zkouškách v Praze vysloužil další kokardu, tentokrát v kategorii MD 1. Opět na výborně, takže naděje na titul MoD 1 ( Master of Dogdancing  1. stupně) stále jsou.

Hned prvního května jsme jeli vyzkoušet naše první oficiální zavody, v kategorii začátečníků. Konkurence byla opět veliká a všechna vystoupení moc pěkná. S Charliem máme tedy sedmé místo z jedenácti tancujících a zkušenosti k nezaplacení. :) Sabča

 

21.4. Rokycanská skočná

Závody pro nás za rohem ,takže je jasné, že nemůžeme chybět :-) Trošku jsme se obávali letního počasí, ale nakonec jsme to my i psi zvládli. Po dlouhé době se Žabce konečně dařilo a většina členů si odvezla splněnou zkoušku a nějakou tu medaili!

Petr + Bižu - LA1 - 1. místo

Alča + Fany - SA1 - 2. místo, 3. místo

Jindra + Kléma - SA - 1. místo

17.4. Kurz "Makáme na sobě"

Právě probíhající kurz "Makáme na sobě" už je v polovině! A když už je to ta kulatá 5. lekce, zvolila jsem pro ty naše sportovce trochu jiný program, než jen agilitění. A troufám si říct, že celá psí posádka z toho byla nadšená. A co teprve, kdyby věděli, jak posilují jejich vnitřní svaly! :-) Kristýna.

14.4. Další žabí dogtrekking - okolí Kamence

​Na třetí výpravu jsme se vypravili z Radnic do okolí Kamence. Trasu opět plánovala Zuzka Š. naše největší turistka. Mělo to být pohodových 8 až 10 kiláčků. Cesta byla příjemná, počasí taky, příroda překrásná a psi si užívali pohybu a koupání v potoce. Párktát jsme šli špatným směrem, ale nakonec jsme se vždy našli a trefili jsme do cíle. Z pohodových 10 km se nakonec stalo 15, ale i tak jsme si to všichni užili. Příští procházku vymýšlí Jindřiška a prý ještě neví, kolik to bude km. To abysme si všichni vzali veeelkou svačinu! Jindra B

7.4. Žabka uklízí Česko

​Každým rokem uklízíme s naší obcí Česko a ani letošek není výjimkou! 

​6.4. Cvičíme treiball

​S příchodem jara jsme se začali učit nový sport - treiball. Docela se nám i daří, tak uvidíme, jak budeme pokračovat :-) 

1.4. Velikonoční dvojzkoušky v Mariánkách 

V náhradní sestavě Jindra B. a Iren jsme vyrazily na tradiční závody v Mariánkách. Obvykle závody bývají u krásného koupaliště, ale to bylo letos promáčené a tak se běhalo v areálu školního hřiště. Jely jsme radši dřív, abychom neznámé místo v poklidu našly. Na místě jsme byly v půl 12, tedy jsme měly ještě půl hodiny do naší prezence. Nebo jsme si to aspoň myslely. O to větší překvapení bylo, když nás vrchní pořadatelka přivítala slovy "Už máte prohlídku, my jsme časy o hodinu posunuli." Abychom nebyly tak vyděšené, dali nás na konec startovky, takže jsme získaly aspoň trochu času vyvenčit psy a tak. Nakonec se ale nervozita v našich bězích projevila a obě jsme se diskly hned na třetí překážce. Na druhou zkoušku už jsme se hodily do klidu, parkur si v klidu prošly a bylo to znát. Iren s Fren se sice diskly znovu, ale jejich běh už vypadal o dost lépe. Já s Klémou jsem na trati zjiťovala, že si parkur už vůbec nepamatuju a že vůbec nevím, kde jsem, ale pokračovala jsem. Bežíme, běžíme, pořád žádný DIS? Poslední překážka a čistý běh! Hurá, konečně! Na čistý běh v A2 už čekám asi rok! Ještě více překvapená jsem byla, když jsem uviděla ve výkonnostním průkazu umístění 1V. Konečně můžeme do té nejvyšší kategorie A3. Iren se radovala se mnou a vesele jsme vyrazily k domovu. Jak se nám tam nechtělo, tak jsme si to užily i přes ten bláznivý a chaotický začátek.  Petr s Bižu vyrazili také závodit, ale protože jsou ještě v kategorii A1, ani jsme se nepotkali. Petr zaběhl obě zkoušky a navíc se umístil na 3. místě! Jindra

31.3. Mája opět canicrossuje, tentokrát v Tlučné 

Lesní kros i canicross v Tlučné 31.3.2018, za ten rok co závodíme pro mě nejpříjemnější běh, přestože Bína neměla svýho nabíječe Egona a netahla  běžely jsme jen 3km, krásná rovinatá a měkká trať, protažení po doběhu s milou Katkou Boháčovou ze Spokojené ocásky a úplně nejlepší bylo startovní číslo z textilie, které jsem i přes časté nošení naší poseroutky NEROZTRHALA!  Mája. 

24.3. Žabí dogrtekking přes babskou skálu a okolí

​Procházkování se líbí nejen nám ale i našim čtyřnožcům. Vypnout hlavy a kochat se přírodou je ten nejlepší relax! 

 

10.3. DogFriends Fitmin Cup 3/3

Poslední ze série závodů v Terezíně. Tentokrát s námi jela i Monča s Jennis, aby posílila žabí tým. Naše výkony nás ale opět nepřekvapily a jak je již v Terezíně tradicí, moc se nám nedařilo :-) Jindra s Klémou zaběhly čistě agility a umístili se na 6. místě. Zbytek asi ani nestojí za řeč :-) DIS, DIS, DIS a tak dále... Aspoň že měli zase ty výborné šátečky.. 

3.3. Mája závodí VTAHU!

Tak jsem se odvážně přihlásila na první canicrossový závody s Bínou a nadávala jsem si celej závod, co že mě to zase napadlo se přihlásit :D Celých 4,5 km jsem trpěla, nervozita jako prase (jako vždy a všude) a nohy se pořád nechtěly rozhejbat, natrénováno moc nebylo (s nemocnýma dětma a manželem celej únor toho totiž moc nenaběháte) :-/ No, byla jsem ráda, že jsem to doběhla :-) Nicméně na tu bolest už jsem zapomněla a na další závody jsem přihlášená 31.3. :-D Mája

18.2. Nosorožci na sněhu

Tentokrát se do Berouna vydala Monča s Jennis, Iren s Frenn a Nikča se Skáj. Holky běhaly hezky, ke splněným zkouškám jim ale vždycky chybělo kousek toho štěstí.

17.2. Valentynské dogdancingové závody v Boudě

V sobotu 17. února jsme se s Charliem zúčastnili Neoficiálních Valentýnských závodů v Boudě, v Praze. Přestože jsme byli v kategorii pokročilých, kde byla velká konkurece psích tanečníků, závodní atmosféra byla příjemná. Charlie si vytančil páté místo, celou sestavu zvládl bez odměňování a prakticky bez chyby.
 Na duben máme v plánu zvládnout postupové zkoušky a v květnu opět závody, tentokrát oficiální, kde budeme tančit v začátečníkách. Tak uvidíme, jak se nám zadaří. Sabča

17.2. Packu na TO! - agility závody Beroun

Měla od nás jet celkem velká žabkovská výprava, ale nakonec byla chřipka silnější a tak jsme jely jen tři - Iren s Fren, které poprvé startovaly v A2, Nikča se Skáj a Kristý jela poprvé závodit s Klémou. Rozhodčí byla Olga Bazalová a její parkury byly super. Kristý s Klemuš si zaběhly hned dvě zkoušky A1, jednou se umístily na 2. místě a podruhé s jedním odmítnutím na místě čtvrtém. Nikče se Skáj se konečně taky podařilo zaběhnout zkoušku a sebrat 3. místo! Iren s Fren se ve vyšší kategorii teprve rozkoukávají a tak doběhly 2x DIS. 

13.2. Žabka myslí ekoLOGICKY

Žabka začala spolupracovat s firmou REMA systém, která se stará o ochranu životního prostředí zabezpečením efektivní recyklace odpadů elektrický a elektronických zařízení. Umístili jsme na plot našeho cvičáku budku, kam můžete vyhazovat použité baterie. Na budce je krásnej ptáček EkoEda, ktrej to hlídá, takže šup šup s baterkama k nám! 

10.2. DogFriends Fitmin Cup 2/3 

Další etapa terezínského poháru je za námi a tentokrát byla aspoň maličko úspěšnější než minule. Parkury tentokrát stavěla stálice Alice Boháčová a nutno říci, že nás opět ničím nenadchla. Jindra s Klémou se před během sice vždy pěkně učesaly, ale bylo jim to vcelku prd platný, protože místo splněné zkoušky si přivezly opět 3 DISky. Nikča se Skájou měly už-už na mále se splněním zkoušky, bohužel ale Skája dala najevo, co si myslí o zónách a obě odskočila. Zkoušku tak holky sice nezískaly, ale i tak se umístily na druhém místě, což je úspěch! Petr s Bižu běhali moc hezky, Bižu ani neřešila to, že běhá v hale a je okolo spousta bubáků. Jen jim chyběl kousek toho štěstí a vždycky udělali nějakou hloupou chybu. Kristý s Viki se poprvé v jejich závodní kariéře objevily na "plátně slávy" a to když doběhly agility a průběžně byly na třetím místě. Nakonec je ale rychlejší týmy odsunuly, ale i tak byly holky na sebe pyšný a Kristý si zasloužila luxusní šáteček. Pevně věřím, že příště už zafungujou kinder čokoládky "pro štěstí" a naše běhy budou vypadat zase o kus lépe! K. 

 

3.2. Dogtrekking 

Už dlouho nás lákala nějaká velká tůra, při který bychom si dokázali, že nejsme žádný másla a ujdeme kolik budeme chtít. A tak jsme vyrazili. Bylo to super, krásně jsme se vyvětrali, prošli, pokecali a hafani se vylítali. A nohy nás skoro ani neboleli a to jsme ušli 21 km!

FOTKY na rajčeti

19.1 Žabí bowling

Protože je potřeba tmelení kolektivu, vyrazili jsme si do společnosti. Co si budeme povídat, bowlingoví mistři z nás asi nikdy nebudou (jak taky, když to hrajeme jednou za rok), ale i tak jsme si to užili. Bowlingovými mastry se nakonec stali Monča s Michalem, kteří nás od začátku pěkně drtili (prý trénujou doma). 

Fotky (trochu nepovedený)

13.1.DogFriends Fitmin Cup 1/3

V Terezíně prostě nesmíme chybět a neodradí nás ani to, že nemáme moc natrénováno. Cílem naší výpravy byly zkoušky - Nikča se Skáj si potřebuje splnit zkoušky pro přestup do A2 a Jindře s Klémou chybí jedna poslední zkouška do elitní kategorie A3, Kristý s Viki jsou v A3 zatím nováčky, takže ty měly za cíl se neztrapnit, jak už u nich v Terezíně bývá zvykem (vloni Viki utekla přes celou halu pro hračku :-)). Jindra s Klémou zkoušku začínaly a nebýt hloupého odmítnutí před kladinou i by ji měly. Holky se umístily na 3. místě, ale na zkoušku to bohužel nestačilo. Zbytek závodů se nesl ve znamení DISkvalifikací. No jo, co bysme taky chtěly, když jsme se celé svátky válely a na cvičák si ani nevzpomněly.. Nikča se Skáj běžely zkoušku jako poslední, takže v nás pořád dřímala naděje, že aspoň jim se to podaří, protože už by si to konečně zasloužily.. Nikču jsme se snažily povzbudit a za doběhlý běh měla slíbený sladký rohlíček (který byl mimochodem tím nejlepším rohlíčkem na světě). Bohužel ani to nepomohlo a i Nikča se Skáj se ve zkoušce diskly. Rohlíček jsme ji ale už nechaly, na žal. I přesto, že se nám nedařilo, tak jsme se smály, koukaly,´zpívaly a užily si super den!

1.1. Rozběháváme Břasy 

Je tady nový rok a abychom dokázali, že naše loňské předsevzetí držíme a myslíme vážně, naplánovali jsme opět novoroční běh. Tentokrát jsme rozhodili sítě i mezi věřejnost a pár "rádo se pohyblivých nadšenců" se přeci jen našlo. Je tedy pravda, že víc bylo chodců než běžců, ale jakýkoliv pohyb se počítá, ne? Sraz jsme měli u cvičáku a pak naše kroky vedly do Vranovic. Běžci si oběhli vranovické jezírko a mířili zpět ke cvičáku, chodci zase měli za cíl vranovickou kapličku, kde se přidali ke zpívání koled. Obě party překonali více  než 8 km, což je po tom všem cukroví a tak úctyhodný výkon.

Textový editor
 
 
Cesta objektu
.cke_skin_office2003{visibility:hidden;}

10.12. O Žabí Královnu

Rok se s rokem pomalu (nebo spíš rychle) sešel a my jsme se na cvičáku opět utkali o titul „Žabí královny 2017“. Loňská královna Mája měla za úkol připravit soutěž, kde všichni poměříme své síly. Mája se toho chopila dosti zodpovědně a kromě soutěže běhací, připravila i vědomostní test. Raději bych asi neměla říkat, že otázka: „Kolik má pes zubů?“ dala několika členům pěkně zabrat. A to se považují za pejskaře! Titul Žabí královny 2017 nakonec vyhrála Nikča. Všichni jsme jí to moc přáli, protože se vždycky snaží vyhrát a většinou jí to moc nevychází (ne nadarmo získala předloni titul největšího DISkaře). Teď má na rok naši super putovní korunku a my už jsme teď zvědaví, jestli to příští rok obhájí nebo ne. Děkuji všem členům, za to že přišli a za to, že jsou tak fajn. Prosím, buďte takoví i v příštím roce. Teď si dáme od tréninků chvíli pauzu a budeme si užívat vánočního klidu a pohody a po Novém roce opět s chutí do toho!

Všechny fotky

25.11. Jak se Kristý s Viki nestaly mistry vořechů

Ale skoro to vyšlo.. Konečně závody, kde složení psích závodníků bylo tak nějak různorodé, kolikrát člověk ani nevěděl, jakou rasu mu daný pejsek připomíná více. První běh - agility se mi zdálo na naše poměry hodně těžké a po prohlídce parkuru jsem tak nějak už tušila, že mistry kříženců se letos asi nestaneme. Hala, ve které závody probíhaly, byla docela úzká a tak byl parkur takový ztísněný, překážky nalepené na sebe.. To není nic pro nás, říkala jsem si. Nevím přesně jak jsme to dokázaly, ale první běh jsem Viki dokázala odvodit bez diskvalifikace! Bohužel nám byla mávnuta zóna na áčku, chybělo ale jen malinko na čistý běh. I tak jsem měla obrovskou radost, protože takové běhy se nám s Viki moc často nedaří.. Ještě větší radost jsem měla při zjištění, že Viki měla ze všech těch vořechů nejrychlejší čas a nebýt té chybičky.. Druhý běh jumping se mi zdál ještě horší než agility a tentokrát už se ten zázrak nestal. Diskly jsme se už asi na páté překážce a jely domu. No jo, tak holt příště. Budeme trénovat, slibuju!                     K. 

Video

17.11. Dvojzkoušky opět v Berouně

Monča s Jennis a Iren s Fren si ani ve svátek nedali pauzu a jely přeměřovat své síly do Berouna. Bohužel se jim tentokrát tolik nedařilo, ale získaly aspoň cenné zkušenosti. 

12.11. Berounské dvojzkoušky nejen pro flekaté 

Zkoušky v berounské hale při mistrovství bíglů. V A1 se tentokrát zadařilo Petrovi s Bižu, kteří si doběhly pro 1. místo! Monča s Jennis skončily taky na bedně, na 3 místě. Jindře s Klemou se tentokrát moc nedařilo a Kléma doslova spadla na hubu z houpačky :-) Kristý s Viki startovali poprvé v A3 a 2. místem ukázaly, že se tam neztratí.

 

11.11. Canicrossové závody VTahu

Ty nejstatečnější Žabky se opět zúčastnily canicrossového závodu v Plzni. Doběhli ve zdraví se super pocitem a to je nejdůležitější!

4.11. Místrovství seniorů v agility

Nejstarší žabka (Jindra) a žabák (Petr) se utkali se sobě rovnými :-) Bohužel byli asi trošku nervózní a titul neurvali.. Tak snad příští rok!

27.10. Členská schůze

Rok se s rokem sešel a Žabka se kulturně setkala tentokrát bez psů v restauraci Na Trucovně. Po výborné večeři jsme se pustili do schůzování. Na příští rok máme velké plány, tak snad se nám podaří je realizovat :-)

 

14.10. Žabí procházka

Nejdříve jsme se chtěli hecnout a jít cca 20 kilometrů, ale jelikož máme v Žabce i starší gardu, nakonec jsme z kilometrů ubrali na „pouhých“ 15. Vycházeli jsme z Kublova, šli jsme na rozhlednu zvanou Máminka, opekli jsme buřty a tak..  Všude okolo nás krásné podzimní počasí a sluníčko. Zkrátka taková fajn sobota s psími přáteli.

Další fotky na rajčeti.

7.10. Mistrovství světa agility v Liberci

Když je v Česku taková událost, tak samozřejmě ani my nesmíme chybět! Atmosféra byla skvělá a o výkonech reprezentantů ani nemluvně.

 

23.9. Běžecký a canicrossový závod "O pohár Domovinky" s NC Olympia a Generali

Agiliťáci závodili v Rokycanech a my jsme s Arturem jeli opět lítat po lesích :-) Tentokrát po lesích plzeňských. Trasa vedla z ranče Šídlováku kolem rybníků měkkým terénem v lese v délce 5km. Závody byly pěkně zorganizované, starty ve vlnách po pěti jsme si zkusili poprvý. Jen mě se brzo po ránu (rozuměj 9:30 :D) moc dobře neběželo :-/ Artík běžel jako vždy svoje standartní tempo, je to můj velkej pašák jedenáctiletej :-) Fotku bohužel nemáme. 

Mája

9.9. Brdský canicross

Zatímco my jsme se rekreovali v Mariánkách, Mája s Arturem si mákli v Borovně. Beželi 12 km a jsou to naši největší borci, protože to dokázali!!! 

9.-10.9. Rozloučení s létem (Mariánky)

Jako každý rok, nemohli jsme v Mariánkách chybět. Jako vždy to byly pohodové závody, parkury od Vlaďky Čištínové překvapivě běhavé a my jsme tak opět nabuzené do dalšího trénování. Vyloženě úspěšný víkend to nebyl, ale občas nějaká ta vlašťovička taky přišla a tak si někteří z nás splnili i nějakou tu zkoušku pro přestup. Sobotní večer jsme zakončili posezením v mariánské Kozlovně, kde jsme si nacpali břichasmiley

Kristý + Viki: LA2 - 1. místo, LA2 - 4. místo

Jindra + Kléma: SA2 - 3. místo

Monika + Jennis: LA1 - 1. místo

Petr + Bižu: LA1 - 3. místo

Nikča + Skája: LA1 - 4. místo

18.-20.8. Sbližovací Žabka víkend u Berounky

Už už to vypadalo, že nebudeme mít kde hlavu složit, ale díky Máje jsme nakonec sehnali kemp, kde jsou ochotni ubytovat tolik psích bezdomovců (možná proto, že o nich nevěděli) smiley Tentokrát nám zázemí poskytl kemp Pohoda na Zvíkovci, kde nám nakonec vlastně taky nic nechybělo. A měli výborný burgry. V pátek jsme se tak nějak sjížděli a večer než jsme se rozkoukali nás zahnala bouřka do svých příbytků. V sobotu nás čekal výšlap, rozdělili jsme se na dvě půlky - s dětma a bez. Dětská polovina šla na Skryje trasu dlouhou cca 2 km, bezdětná statná polovina šla také na Skryje, ale pěknou oklikou a celkem to nakonec dalo 13 km. Odpoledne bylo v plánu spousta her, ale jelikož se nám v Žabce rozrůstají dětští členové, tak nějak bylo o zábavu postaráno.. smiley I tak se ale dostalo na nějaké hry - Západní Čechy, Evoluce a taky se skákala guma (což bylo stejně ze všeho nejlepší!). Večer jsme táborákovali, poslouchali a pěli táborové písně, které nebyly vlastně zas až tak táborový.. Byl to zkrátka super víkend, v té nejlepší společnosti a ikdyž jsme se nesbližovali tak jako loni (což je dobře devil), tak jsme si to moc užili. Děkuji těm Žabkám, které nemrzí vytáhnout paty z domova! Tak příští rok zase a ve velkém! 

Nějaké ty fotky

12.8. Agilitění u Klatov

Aneb měli jsme co dělat, abychom neulétli! Větřík se rozhodl nás maličko potrápit a foukal pěkně celý den. To bylo ale to jediné, co ubralo těmto závodům na kráse. Parkury pana Spolka nám vcelku sedí, o tom žádná a tak si Kléma a Viki vyběhaly i nějakou tu medajli. Dále závodila Verča s Roxy, ale holky nějak neměly svůj den. Závodní zkušenosti zde získával také Petr s pyrenejačkou Bižu. Bižu je ještě mládě a ze všeho pěkně vyplesklá, ale věřím, že až ten strach překoná, budou s Petrem tvořit skvělou dvojku, která se na závodním poli rozhodně neztratí! Pro zakladatelku Žabky - Jackušku to byly zřejmě poslední závody v její agilitní kariéře. Sice jsem pořád doufala, že se ještě rozběhá, ale spíše mi čím dál více dává na jevo, že už jí nějaké předvádění se prostě netankuje a radši si chce užívat psího důchodu. Budiž její tužby tedy vyslyšeny. Hlavně ať to zdraví ti slouží, ty moje babičko lenivá! K.

Kristý + Viki - 1. místo LA2 - a tím splněny zkoušky pro přestup do LA3 !!!, 3. místo agility

Jindra + Kléma - 1. místo SA2 (chybí už jen poslední zkouška, tak holky zamakejte!) 

 

6.8. Intenzivka agility a handlingu

O prázdninách tréninky docela flákáme a tak se Kristý s Nikčou rozhodli uspořádat intenzivku agility a handlingu. Naši členové i nečlenové měli tedy možnost si pořádně zaběhat a ještě dopilovat detaily do výstavního kruhu. Polední pauzu jsme využili ke grilování masíčka a klobásek a celkově to byl takový fajn den. 

5.8. Ukázky agility na předávání cen obec roku 2017

Protože naše obec Břasy se stala obcí tohoto roku, zúčastnili jsme se i my předávání cen. Při této příležitosti jsme celé odpoledne předváděli návštěvníkům, jak agility vypadá. Sluníčko pálilo o stošest, ale naši psi jsou vytvrvalci a tak je naštěstí nic nerozhodí. Někteří z nás se pěkně opálili (i připeklismiley).

Ještě jednou gratulujeme naší obci k tomuto titulu!

Info 

Pozor - 5.8. je zrušeno Agility na nečisto! Obec Břasy vyhrála vesnici roku 2017 a budeme tento den asistovat při předávání cen a předvádět, co umíme.. smiley

22.7.O Žabího krále 

Náš nejoblíbenější závodní den v roce je za námi.. Je to každý rok stejné, předchází tomu spousta nervů a starostí před závody, kdy si říkáme, že už chceme. aby to bylo za námi. A pak je najedou závodní ráno, kdy si jako správná nenažraná parta dáváme ty nejlepší palačinky od Máji a muffiny od Jindřišky a doufáme, že vše proběhne hladce.. Začnou přijíždět první závodníci a pak to jde vše hrozně rychle. Bez drobných zaškobrtnutí by to nebylo ono a tak se nám vždy něco povede (nebo spíš nepovede)...To proto, že kdyby to šlo všechno tak hladce, tak bychom si toho vlastně nevážili.. Ale nakonec se nám vše podaří vyřešit a najednou je vyhlášení a konec závodů. Přichází velká úleva, že jsme to zvládli a naše "Áftr párty", která je pro nás tou nejlepší párty na světě. Večer tancujeme, zpíváme a užíváme si pohody. Je to den, kdy si uvědomujeme, jaká jsme vlastně fajn parta a jak jsme rádi, že se máme. Protože pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít, že? 

Doufáme, že se všem závodníkům u nás líbilo, za nějaké ty chybičky se omlouváme (jsme jen lidi, že) a slibujeme, že se příští rok pokusíme u nás zase něco vylepšit. Děkujeme všem sponzorům, tentokrát především firmě JK Animals, která nám zajistila úžasné ceny a uvítací balíčky pro závodníky. A ten největší dík patří samozřejmě všem pracovitým žabičkám a žabákům ,protože bez nich by se žádné závody nekonaly! 

Fotky od Iren Krejčíkové

20.-21.5. Víkend plný zkoušek v Mariánkách

V Mariánkách je krásně každý rok.. Na jaře i na podzim.. Pohodové závody a super parkury od Alice Boháčové, které nás tentokrát opravdu mile překvapily. Navíc se nám podařilo na poslední chvíli "urvat"  i chatku, takže jsme měli večer zakončený grilovačkou..

Kristý + Viki - 1. místo v LA2, 2. místo v LA2, 2. místo v součtech LA2

Jindra + Kléma - 1. místo v SA2, 2x 3. místo v SA2, 1. místo v součtech SA2

Ještě závodila Monča s Jennis a Nikča s oběma holkama - Sky i Airin. Holky běhaly taky krásně, jen jim chyběla ta kapka štěstí k úspěchu :-) 

13.5. Dvojzkoušky na Brabcovně v Mrtníku

Konečně se nám taky zadařilo :-) Naše žabkovská výprava byla po dlouhé době konečně úspěšná a sbírala zkoušky o stošest. 

Kristý + Viki - 2x 1. místo v LA2

Monča + Jennis - 2x 2. místo v LA1

Iren + Fren - zkouška na Výborně v LA1

Mája + Bína - první doběhnutá zkouška v SA2 

Jindra + Kléma - prolomené DISKY :-) 

6.5. Hrajeme si se psy

Již tradiční akce pro děti, která se koná na našem cvičáku je za námi. Pro děti bylo opět přichystáno několik stanovišť, kde je čekaly nelehké úkoly a za ně odměny. Velcí i malí návštěvníci se mohli podívat na ukázky dogdancingu, agility a flyballu a také nám zvolili psího sympaťáka, kterým se tento rok stala australanda Skája. Ve volné chvíli si mohli děti zařádit ve skákacím hradu a nebo zobnout nějakou tu sladkost. Odpoledne jsme zakončili zpíváním a opékáním buřtů. A na závěr samozřejmě after party pro Žabky :-) 

Veškeré fotky jsou na našem rajčátku ! 

29. - 30.4. O plzeňského agiliťáka

23.4. VlkodlakRace - canicrossový závod

Protože běháme a dost nás to baví, vydali jsme se poměřit své síly na charitativní překážkový canicrossový závod v Praze, Babicích. Počasí bylo opravdu aprílové a během našeho běhu chvíli padal sníh a chvíli hřálo sluníčko. Překážky jsme všechny zvládli a doběhli jsme úspěšně do cíle. Na to, že nejsme žádní profíci jsme si přivezli i vcelku pěkné umístění a hlavně ten pocit, že jsme to zvládli!

22.4. Rokycanská skočná

 

16.4. Mariánské velikonoční dvojzkoušky

Závodní sezona je již v plném proudu a tak by bylo divné, kdybychom aspoň jeden z čtyřdenního volna nestrávili na závodech. Předpověď počasí byla na celé Velikonoce dosti hrozivá, ale - jak už to tak bývá zvykem, páni meteorologové se trošku sekli a tak to nakonec tak hrozné nebylo. Závodila Monča s Jennis, které si vyběhly krásné a tradiční dva disky. Jindra s Klemou se stále drží svého vítězství z loňska a útočí i na titul největší diskař roku 2017. Kristý s Viki tentokrát zaběhly jen jeden DIS (světe div se!) a druhou zkoušku doběhly s odmítnutím a chybou. Snad už jsou diskařské ledy prolomeny.. Kristý Jackuška ukázala, že ještě nepatří do starého železa a zaběhla oba běhy čistě a získala tak 1. a 2. místo!

 

14.4. Velikonoční procházka

Plánovaná procházka, které se nakonec účastnila jen Jindra s Mončou (ostatní asi pekli mazance a beránky či co). Holky si to vyšláply na Březinu a pěkně "pokřáply".

Fotka uživatele Jindra Běhounková.

8.4. Uklízíme Česko

Jako správní milovníci přírody a naší země jsme se i my, Žabky zúčastnili této již tradiční akce. Jindra místo odpadků našla litr, takže jsme museli večer na karaoke, abychom ho utratili... :-) Uklízení jsme spojili s tréninkem a dali si taky trošku do těla..

2.4. SkyDog - závody agility v Berouně

1.4. Vtahu -canicrossové závody v Plzni

Naši běžci se zúčastnili svých historicky prvních canicrossových závodů a není to apríl ! Jako na potvoru sluníčko pálilo až to bylo nezvyklé, ale oni se nedali a všichni doběhli až do konce. Ikdyž někteří s tím měli maličké problémy :-) Za zmínku stojí účtyhodné 4. místo našeho důchodce Čikouška, který běžel sice nenápadně, ale nakonec dopadl ze všech nejlíp. Pan Křístek s Bižu si doběhli pro krásné první místo, které si samozřejmě zasloužili.

Fotka uživatele Psí sporty Žabka.

 

11.3. Canicross v Bukové

Jak víte tak běháme. Nebo se o to aspoň pokoušíme. A ten nejlepší z běžců nás jel reprezentovat na canicross do Bukové, kde soutěžil se samými obry (belgičáci, norští psi). Pan Křístek je prostě dobrej! :-)

11.-12.3. DogFriends Fitmin Cup 3/3 - Finále

Tak jsme vyrazily na poslední ze série těchto skvělých závodů. Tentokrát jsme byly tři - Kristý + Viki, Monika + Jennis a Nikča se Skáj a Airin. Jak už bývá tradicí, na finálové závody je pozván vždy zahraniční rozhodčí, tentokrát až z Norska pan Jan Egil Eide. Na přivítanou mu hrála písnička od Buty - Chtěl bych se jmenovat Jan, která pak chtě-nechtě zněla všem závodícím v uších. Parkury byly skvělé, záludné ale s nápadem, když se běh povedl, člověku se až tajil běh.. Nám se bohužel moc nedařilo, opět. Ikdyž musím říct, že konečně naše výkony začínají aspoň malinko vypadat. Jinak ale stále vozíme DISky. No co, taky dobrý.. :-)

Naše výkony ke shlédnutí zde...

4.3. Dvojzkoušky v Berouně

V sobotu 4.3.2016 se Iren s Fren a Monča s Jennis rozhodli vyzkoušet novou halu v Berouně a vyrazily na dvouzkoušky. Parkury byly moc hezké a hezky běhatelné. První běh se sice obě holky diskly, ale druhý už se zadařilo a Jennis konečně po půl roce doběhla svojí první zkoušku. V tomto druhém běhu skončila Monča s Jennis šestá a Iren s Fren si doběhly osmé místo.

11.2. DogFriends Fitmin Cup 2

Další ze série terezínských závodů, rozhodčí tentokrát Alice Boháčová. Reprezentovat vyrazila Kristý s Jackuškou a Vikinkou a Nikča s Airin a se Skáj, která měla svoji závodní premiéru. Skája dokázala, že se na závodním poli rozhodně neztratí a až na drobné chybičky běhala skoro jako zkušená závodnice. Jinak holky běhaly slušně, ale stále je znát to, že sezona teprve začíná... :-)

21.1. Procházka na Březinu

Pokračujeme v dodržování předsevzetí, kdy jsme si slíbili, že každý měsíc vyrazíme alespoň na jednu Žabka procházku. Tentokrát mrzlo, jako když praští a tak jsme z plánované velké tůry, udělali malou procházku, ale i tak to bylo fajn. Sluníčko nakonec svítilo jako o závod a tak nám ani nebyla taková zima. Tak zase v únoru, snad v hojněším počtu než tentokrát!

20.1. Běháme a běháme

Stále běháme s Žabkou pro radost a musíme se pochválit, že už se zlepšujeme! :-) Za chvíli z nás budou hotoví namakaní sportovci! :-)

14.1. DogFriends Fitmin Cup 1/3

Skvělé závody v Terezíně, které byly doprovázeny takovou námrazou, že se venku nedalo skoro ani chodit, takže jsme se zdržovali převážně v hale a sledovaly výkony ostatních. Na závody vyrazila Kristý s Viki a Monika s Jennis a bohužel se ani jedné z holek nedařilo a přivezli si celkem 6x Disků. No co, na začátku sezony to přeci nevadí.. :-)

1.1. Běžíme s Žabkou pro radost

Jak na Nový rok, tak po celý rok! A tak jsme se rozhodli začít nový rok sportem, když jsme ty Psí sporty.. A musím říct, že lepší začátek roku být ani nemohl! Sešlo se nás docela dost a počasí nám vyšlo krásně, vypadalo to jako na jaře. Byli jsme rozděleni na dvě party - běžce a neběžce se společným startem a cílem. Moc se nám to líbilo a tak jdeme znovu - tentokrát 15.1., tak se můžete přidat :-)

Psí sporty Žabka přejí všem krásný nový rok! 

Ať máte v novém roce stále více důvodů si radostí poskočit!

8.-9.10.2016 Xtreme Acana Cup České Budějovice – flyballový turnaj

Letošní poslední turnaj ve flyballu proběhl v Českých Budějovicích. Poprvé jsme měli možnost, vyzkoušet si jinou divizi, než poslední. Pořadatel nás zařadil do předposlední, páté divize, takže jsme měli po právu obavy, že to projedeme na plné čáře, protože to už je trošku jinej level, než to, co jsme běhali do teď. Ale byla to pro nás velká výzva a jak se říká, i pád na hubu je pohyb dopředu, takže se vlastně nemohlo stát nic tak hrozného. Hned první den jsme se toho zhostili velice dobře. Čekaly nás tři rozběhy a proti nám samé zkušené týmy. Ničeho jsme se nezalekli a zachovali chladnou hlavu, a možná právě to nám pomohlo k tomu, že jsme všechny tři rozběhy vyhráli a dokonce jsme si zaběhli náš rekordní čas 20,15 vteřin. Do druhého dne jsme vstupovali ze čtvrtého místa a doufali jsme, že soupeři nevytáhnou o moc rychlejší psy, než první den. Bohužel vytáhli.:-)  Ale ne zas o moc a tak jsme nakonec nebyli poslední, jak jsme předpokládali, ale bylo z toho krásné páté místo. Výsledek tedy předčil naše očekávání a navíc jsme si opět odvezli spoustu užitečných zkušeností. Na jaře nás čeká začátečnický turnaj dvojic, na který musíme teď přes zimu připravit pejsky, kteří ještě nezávodili na oficiálních turnajích a podle toho, jak se našim nováčkům povede, tak bychom chtěli sestavit další družstvo a vyrazit na další turnaj snad již ve větším počtu. Moc se na to těšíme. :-)

24.-25.9.2016 Memoriál Jolany Troppové Plzeň
 

O víkendu 24.-25.9.2016 vyrazilo pár odvážlivců ve složení Jindra + Kléma, Monika + Jennis a Verča + Roxy na oficiální závody a zkoušky do Plzně. Jennis zde dokonce měla svoji premiéru. Počasí nám přálo a parkury byly moc hezky postavené a hezky se na nich běhalo. Součástí programu byla i soutěž tříčlenných družstev o tunel, do které jsme se až drze také přihlásili jako Žabky z Břas i s naší prvničkou Jennis. Tunel jsme nevyhrály a dokonce se nám podařilo pár družstev porazit. Jindra s Klémou sice první den v obou zkouškách doběhly s diskem. Druhý den si ale holky napravily reputaci a odběhly krásně čistě zkoušku s umístěním na druhém místě. Pak ještě daly krásný čistý jump. Byla radost se na ně koukat. Verča s Roxy běhaly také moc dobře, ale bohužel pomalu, takže s trestnými body za čas. Monča měla hned první den nepřekonatelný úvod, kdy při úvodním jumpu propásla prohlídku parkuru a musela jej okoukávat od ostatních závodících. Tak byl až zázrak, že se ztratila jen jednou. Přestože se ve všech bězích diskly, byla panička s Jenniskou spokojená, protože až na těch pár škobrtnutí běhala moc dobře. Krásně dávala slalom a jednou dokonce málem zkoušku i doběhly bez disku. Doufáme, že nás v tom příští rok zbytek žabek nenechá a vyrazíme ve větším počtu 

17.-18.9.  Turnaj sladkých nadějí – Kounice

Krásný a úspěšný víkend zažilo naše flyballové družstvo na Turnaji sladkých nadějí. Ze začátku to vypadalo, že to bude propršený víkend bez nálady, ale když jsme dorazily na místo konání, byly jsme odhodlány, že to prostě dáme za každou cenu. Počasí naštěstí nebylo zas tak špatné, jak předpovídaly rosničky, takže až na tu cestu, kdy nám stěrače nestačily pobírat vodu, bylo nakonec docela fajn. Měly jsme tentokrát docela bídu, co se týče lidského osazenstva družstva. Jelo nás jen pět, což je na šest psů docela podstav, takže logicky nastaly obavy, jestli to zvládneme. Ale jsme ženy činu a nenechaly jsme se vykolejit, takže první den jsme tři rozběhy ze čtyř vyhrály a s nadšením jsme čekaly, jestli to bude takhle pokračovat i druhý den. A myslím, že i psí členové družstva pochopili, že jde opravdu do tuhého, takže i ti, kteří si z nás většinou na tréninku dělají tak trochu srandu, začali tentokrát makat, jak šrouby a my jsme to prostě daly. Anie pochopila, že i zpátky od boxu se musí přes překážky, Jennis konečně uznala, že i červená dráha je někdy dobrá a Elvis…. Elvis je prostě chlap a na ty se musí jít vyčůraně. :-) Konečně už to vypadá, že vážně závodíme a že i ostatní soupeři nás začali brát, jako opravdovou konkurenci. Takže vše dopadlo tak, že jsme za sebou nechaly dvě mnohem zkušenější družstva a v pěti lidech jsme si vybojovaly bronz. Jsem na nás strašně moc pyšná a těším se na další turnaj, tentokrát do Českých Budějovic, kde už jsme byly na jaře a zrovna moc se nám tam nedařilo, tak doufám, že teď si spravíme chuť. :-)

19.-21.8. I. Sraz členů a přátel psích sportů Žabka

 
Celý rok se náš spolek pořádně nesejde, a proto jsme uspořádali první víkendový sraz Žabky. V pátek odpoledne jsme dorazili do kempu U Bobíka, kde nás ubytovali v chatkách. Večer jsme vyvenčili pesany a poté pod naším suprovym stanem si vyprávěli příhody a zážitky a plánovali aktivity na další den.
Sobotní ráno začalo prvotřídní rozcvičkou zakončenou oblíbenými "angličáky". Po snídani jsme vyrazili na vycházku - na zříceninu hradu Krašov. Vycházka to byla prvotřídní, po kilometru chůze nás čekalo brození přes řeku Berounku. Pan domácí říkal, že to přebrodilo v pohodě 60 dětí, tak to dáme i my. Někteří zvolili chůzi naboso, jiní si prozřetelně boty nechali, někteří uprostřed řeky změnili názor a boty raději nandali. A věděli proč. Nejtěžší brození nás totiž čekalo u protějšího břehu. Monča s Britou a Jennis nám tam málem uplavaly, ale naštěstí se stihly vrátit. Slimáci riskovali životy svých dětí, které nesly na zádech a ramenou a k tomu ještě Bínu v náručí, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a mohli jsme pokračovat dál na Krašov. Na Krašov bohužel dorazila jen část Žabky, jelikož výstup byl pro některé příliš riskantní. Poté jsme pelášili zpět, abychom stihli oběd, jelikož pan domácí striktně dodržoval časy výdejů jídel :-). 
Po vynikající svíčkové někteří uspávali děti i sebe nebo se koupali v řece, hráli karetní hry nebo prostě jen odpočívali. Abychom dlouho nezaháleli (což my Žabky moc neumíme), na programu byly hry se psy. Začali jsme s tím, kdo předvede nejvíc triků se psem někoho jiného. Nejvíce nás oslnil výkon Tomáše s Ajlíkem, který sklidil největší smích. Poté jsme běhali již se svými psy uličku smrti, kdy pejsky ostatní lákali hračkami a pamlskami. Tato hra se líbila nejvíc Britě, která ukořistila celou paštiku :-) Uličku smrti vyhrál Jenda s Bínou. Následovala soutěž o nejrychlejší přivolání do kopce. Tady na plné čáře zvítězila Vikča. Večer jsme si opět povídali, smáli se, tmelili kolektiv a užívali si volna.
Nedělní probuzení opět volalo po rozcvičce (z důvodu velmi kvalitních matrací), po vyklizení chatek jsme si čekání na oběd zkrátili závěrečnou procházkou a plánováním příštího ročníku, který spojíme i se sjížděním řeky. Mája
 
FOTKY OD JANI
FOTKY OD NIKI
 

 

 

23.7. ,,O žabího krále"

Tak a je to za námi!  Další, již 4.ročník hravých závodů ,,O žabího krále“ proběhl jako již tradičně s pomocí letního slunečného počasí. Pro nás ,,Žabky“ je to vždycky den plný smíšených pocitů, máme trochu stres z toho, jestli všechno klapne podle našich představ, ale zároveň je to pro nás asi nejhezčí letní den, protože se vždy sejde halda lidí (bláznů) se stejným zájmem a všichni jsou vždy příjemně naladěni. Samozřejmě, že nikdy nemůže všechno proběhnout úplně tak, jak chcete, takže i letos jsme prožili pár horkých chvilek, ale vždycky jsme naštěstí všechno zdárně vyřešili a dotáhli do úspěšného konce.  Pejskové i jejich páníčci byli skvělí, musíme poděkovat za to, že si po sobě i po svých miláčcích vždy všechno řádně uklidili. Dále musíme poděkovat obci Břasy za to, že nám tuto akci každoročně umožní uskutečnit a navíc nás v mnoha směrech podporuje. Nemalý dík pak patří Plzeňskému kraji a všem sponzorům a lidem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na celé organizaci. Omlouváme se sousedům za to, že celý den museli poslouchat štěkot pejsků a pak ještě museli snést naše halekání  do pozdních večerních hodin, když jsme se na afterparty pokoušeli zpívat. Sorry, ale bez karaoke párty to prostě nejde. :-) Příští rok nás čeká tak trochu kulatý ročník a my doufáme, že bude opět skvělý, jako ten letošní. Těšíme se na Vás za rok!!!

FOTKY ZDE

25.6.-26.6. Flyballový turnaj Crazy Cup

Dalším flyballovým turnajem, na který jsme se přihlásili, byl Crazy Cup ve Svijanském Újezdě. A bylo to opravdu hodně ,,Crazy“.  Ten víkend bylo velké horko, tak jsme se trochu báli, aby nám psi postupně neodpadli, ale jsou to bojovníci a dotáhli to s námi až do zdárného konce. Tentokrát jsme si pro jistotu vzali oba boxy, protože jsme nechtěli, aby naše výkony ztroskotali opět na tom, že budeme běhat na jednu díru. Ale v tomhle ohledu při nás tentokrát stálo štěstí a box fungoval perfektně. Méně perfektně už fungovali někteří pejskové, ať už to byla Jennis a její averze vůči červené dráze, Ený, která zase zásadně nechtěla běhat na vysokých překážkách, anebo Elvísek, kterého už to posledních pár běhů prostě přestalo bavit a pokaždé si začal u boxu cupovat tenisák, místo aby s ním doběhl do cíle. Měli jsme ale i světlejší okamžiky, třeba když jsme jeden rozběh vyhráli třemi krásnými čistými běhy, anebo když Vikča s Bertou dali střídačku OK, což je na začátečníky, jako jsme my opravdu perfektní počin. Skvělým výkonem se blýskla i Airin, která nejenom že běhala bezchybně, ale navíc ani neřešila ostatní psy a tím myslím potěšila nejen Nikču. Myslím, že na její pokrok můžeme být všichni pyšní.  Nakonec tedy všechno dopadlo tak, že jsme si v naší divizi vyběhali bronz a navíc jsme opět dostali pár lekcí, ze kterých si vezmeme do dalších závodů ponaučení. Pořadatelé byli skvělí, jejich organizace byla perfektní a navíc pro nás páníčky vymysleli zábavné soutěže, při kterých jsme se opravdu hodně nasmáli. Celý víkend byl bláznivý, plný emocí, adrenalinu, prostě nezapomenutelný.  Těšíme se na další. :-)

 

14.-15.5. Víkend plný zkoušek v Mariánských Lázních

Už to bývá naše tradice a na závodech v Mariánkách prostě nemůžeme chybět. Tyhle závody patří mezi jedny z nejhezčích - krásné prostředí, skvělí organizátoři, fajnoví závodníci a spaní v chatičkách. Jen škoda, že jsou vždy tak rychle plné a většina Žabky se letos nestihla přihlásit. Jeli jsme jen v chabém počtu a to Kristý + Jackuš + Viki, Jindra + +Kléma a Nikča + Airin. Tentokrát se nám tak úplně nedařilo a sbírali jsme jednu diskvalifikaci za druhou. Ale co, každý den není posvícení, že.. :-) V neděli nás trošku potrápilo počasí, dokonce poletovalo i něco jako sníh (a to vážně nekecám!), ale i tak jsme se nedali a bojovali dál. Nakonec se aspon Kristý s Vikčou podařilo urvat druhé místo ve zkoušce A1. Tak přístě snad už s lepšími výsledky a také s větším obsazením! :-)

VIDEA našich výkonů

A modelkovské fotečky od Nikči

7.5.2016 Hrajeme si se psy

Na první květnovou sobotu si náš spolek připravil již druhý ročník soutěžního a zábavného odpoledne pro děti. Po loňském ročníku jsme měli trochu obavy, aby vůbec nějaké děti přišly, ale nakonec jsme byli mile překvapeni. Pro děti jsme připravili spoustu soutěží a stejně, jako loni, musely děti hádat tajnou větu, která byla heslem pro získání odměny. Mezi soutěžemi jsme předvedli ukázky agility, flyballu a obedience a došlo i na volbu největšího psího sympaťáka. Nakonec jsme vše završili táborákem a opékáním buřtíků. Počasí nám hrálo do noty a tak jsme si s dětmi užili báječné odpoledne. Moc se těšíme na další ročník.

Fotky z akce ZDE

 

30.4. Dvojzkoušky Ratenice ,,Čarodějnický rej“

Poslední dubnovou sobotu se parta šesti žen vypravila  na dvojzkoušky do Ratenic. Pro některé to byla premiéra na oficiálních závodech a popravdě vůbec ne špatná. Počasí nám přálo a stejně tak nám přála i štěstěna. Možná proto, že s sebou Sabča vzala svého syna Jáchyma, který nám dělal maskota. J  V první zkoušce A1 jsme doběhly všechny bez diskvalifikace a na některé dokonce vyšly i medaile. Majk se Simčou si doběhli pro stříbro a Berta s Jindřiškou pro zlato. Sabča s Charliem, na to že to byl jejich úplně první běh na ofikách, si vybojovali krásné 5.místo. Vikinka s Kristý doběhly deváté a naše australandy Aira a Agness pak skončily na 13. a 14. místě, ale i tak je to moc hezké umístění. Druhý běh už byl trochu horší, Berta s Agness se krásně diskly. Berta samozřejmě kvůli chybě paničky a Agness prostě proto, že jí něco zavonělo mimo parkur. Nojo, pudy a hlad prostě nezastavíme a Míša jí příště nesmí nechat moc dlouho rozkoukávat před startem. J Reputaci Žabce musely zachránit Vikča s Kristý, které si v této zkoušce doběhly pro stříbrnou medaili a Majk se Simčou, kteří brali bronz. Charlie opět běžel moc krásně, ale tentokrát to stačilo až na 6.příčku a Airin s Nikčou se v druhém běhu vyhecovaly a posunuly se na deváté místo. V kategorii A3 jsme měly ještě želízko v ohni v podobě Kristý s Jackuškou, těm ale tentokrát parkury moc nesedly a holky se v obou zkouškách bohužel diskvalifikovaly. Ale co, byl to i tak krásný den plný sluníčka a skvělé zábavy. A naštěstí nás neupálili!! :D

 

23.-24.4. DogFriends Fitmin kvalifikačky I.

Jedna z největších akcích českého agility, kde jsme nemohli chybět.. Už jen proto, že dva dny se můžete kochat výkony české agilitní špičky! Počasí nám teda dalo docela zabrat - předvedlo se jako typicky aprílové... I tak jsme se nenechali otrávit a bojovali jsme statečně!

16.4. Žabka uklízí Česko

Zatímco flyballová část Žabky závodila, zbytek Žabiček se účastnil akce Ukliďme Česko a pomáhali zvelebit naší vesničku. A protože jsou Žabky pracovité, zasloužili si za práci i nějakého toho buřtíka.. :-)

16.4. Flyball - kŘupky na břehu

Jako každý rok se flyballová sezóna zahájila turnajem pro začátečníky. Členové našeho družstva FrogFly ukázali, jak jsou skvěle sehraní a vyběhali si na těchto závodech 2. místo !!!

10.4. Rokycanská skočná

Začal nám malý závodní maraton.. Když jsou závody takhle za humny, tak na ně nejde nejet.. A tak se Žabka vydala poměřit své síly do Rokycan. Pro mnohé to byli první závody po zimní pauze, ale i tak si všichni vedli skvěle. Kristý s Viki a s Jackuš navíc přivezly domů medajle!

12.-13.3. DogFriends Firmin Cup vol. 3 - Finále

O víkendu 12.-13.3. jsme s Kristý vyrazily na další a poslední pokračování skvělých závodů v Terezíne. Závodit jsme jely v klasickém složení: Jackie, Viki a Airin. Bohužel si ale Jackinka zranila tlapičku (naštěstí nic vážného, takže snad brzy bude fit jako rybička) a tak s námi jela tentokrát jen fandit.. :-) Zbylí reprezentanti měli ovšem úplně jiné starosti neý skákání na překážkách a tak jsme si odvezly ze závodů každá 5x DIS.. :-) Druhý den byl o chloupek lepší a holky se alespon krapátko snažily poslouchat paničky a něco málo zaběhly.. No co, každý den není posvícení a my máme radost, že mají psí holky radost :-)                                                                                         Nikča

29.2. Pozor, nové přihlašování na nedělní tréninky!

Odkaz na březen - ZDE. Pouze pro členy Psích sportů Žabka. Prosím všechny přihlásit. Díky! :)

20.-21.2. Sam´s Field First Indoor Cup Spořice

Krása, krása, krása! Dokonalé závody, v bezvadném prostředí a se skvělou atmosférou! Počasí venku moc slibně nevypadalo, takže po zkušenostech z Terezína jsem vyrážela nabalená asi do 100 vrstev, hlavně abych nemrzla. O to větší překvapení, když nás s otevřenou náručí přivítala vytápěná hala a já byla zpařená jako myš.. :-) Jako bonus také bylo naše VIP parkovací místo, které jsme si s Nikčou vytvořily odsunutím kontejneru.. Jackuška běhala s takovou radostí a elánem, že jsem si skoro připadala jako dřív. Parkury navíc stavěl opět " Renda", který nezklamal svým krásným přístupem! Zkoušku A3 jsme doběhly čistě, na výbornou a na 4. místě. Další běhy jsme také běhaly krásně, jen občas něco nevyšlo, nebo jsme měly zase pomalejší čas. S Vikčou to bylo už o něco horší :)) Ba ne, to bych jí zase křivdila. Šlapala hezky, nedělala žádné její "výmysly" stylu aha, teď tu překážku budu podlejzat atd. Nicméně na takové těžké parkury zatím ještě nemáme. Viki dělají problémy ostré úhly a na ty je Renda odborník.. Občas se nám ale v bězích povedly i hezké části. Ale máme se ještě hodně co učit. A1 zkoušky už Viki zvládá a nebýt sobotního zkašeného slalomu, doběhly bychom čistě. V neděli jsme šly na start s tím, že si prostě splníme zkoušku a taky že jsme si ji splnily! Bohužel Viki odskočila zónu na áčku (a jak!), takže jsme doběhly s jednou chybou a na čtvrtém místě. A světe, div se! S druhým nejrychlejším časem ! Takže jsem odjížděla s nadšením i přesto, že pro nás nehrály "Stan up for the champions", která se stala hymnou závodů. Niki s Airin bohužel neměly své dny. Airin si zase jela svojí "nechápavost" a ikdyž se Nikča snažila, na parkuru ji nedokázala zaujmout natolik, aby doběhly. Ve zkouškách už to bylo trošku lepší a tak věřím, že příště to vyjde a konečně přiletí ta vlašťovička! Opravdu jedny z nejhezčích závodů, na kterých jsem byla!! A příště snad už jen trošku více štěstí pro Nikču :)

13.2. DogFriends Fitmin Cup 2/3

Kristý s Niki vyrazily na další sérii těchto skvělých závodů.. Parkury tentokrát stavěl německý rozhodčí René Blank a byla to příjemná změna! :-) Parkury byly těžké, ale zároveň běhavé. Niki s Airin si při jumpingu zaběhly jejich nejhezčí závodní běh, ale bohužel s chybičkou. To jim ale na radosti neubralo, Airin má letos pěkně našlápnuto! Kristý s Jackuš zaběhly jumping čistý, ale pomalejší. Vikinka se diskvalifikovala. Bude to holkám ještě chvíli trvat než se sehrají i na závodech.. Na holkách byla znát únava z pátečního karaoke večera, takže další běhy stály už docela za starou belu.. I tak si holky závody moc užily a příště už to bude určitě s kokardou..! :)

 

9.1. DogFriends Fitmin Cup 1/3

Po tréninkové pauze vyrazila Kristý s Nikčou reprezentovat Žabku na halové závody do Terezína. A ostudu rozhodně neudělaly!

Kristý s Jackuškou zaběhly čistý jumping a umístili se na 8. místě. V agility Jakuška skočila snad všechny zony, které mohla a nakonec to ještě holky završily diskvalifikací. Zkouška byla až nakonec, byla vyšťavená jak panička, tak i Jackuška, takže z toho moc slavný běh také nebyl. Vikinka na to, jak je nezkušená a ještě takové naše agilitní "ucho" si vedla moc dobře. Jumping i agility sice DIS, ale běhy to byly hezké, Viki paničku překvapila a dokonce dala i všechny slalomy. A na závěr ještě úspěšně složila první zkoušku A1. Nikča s Airin si vedly také dobře, ikdyž je opět provázela trocha té smůly. Jumping byl opravdu krásný běh, jen kdyby se Niki otočila tam kde má.. Nikče bohužel nevyšly kroky a navedla Airin na překážku z druhé strany, takže z toho byl DIS. Ale krásný. Dále pak holky pokračovaly ve stejném duchu. Musíme je ale pochválit, panička už není tolik nervózní a Airin se také snaží. Jen tak dál holky!

Závody byly jako vždy úžasně zorganizované. Jediné mínus byla ta zima, ale díky teplému čajíku se vše dalo zvládnout. Těšíme se na další část závodu!

2.1. Návštěva útulku Lazec

S naší vánoční sbírkou jsme vyrazili do útulku obdarovat pejsky novoročně. Na procházku jsme dostali fenečku Roxy, která k nám patřila i týmovými barvami. Byla úžasná a milá, jako většina pejsků tam. Nemít doma ty naše zlobidla, všichni bychom si někoho odvezli :-) Snad jsme útulku aspoň trošku pomohli. Teď už si jen přát, aby všichni pejsci našli domov.

 

Krásný nový rok!

 

Vánoční sbírka pro útulek Lazec

Někteří pejskové nemají takové štěstí jako ti naši a stále čekají na páníčky, kterým by mohli věnovat veškerou jejich lásku a oddanost..Proto jsme se i letos rozhodli pro vánoční sbírku pro útulkové pejsky, tentokrát to bude útulek Lazec v Příbrami. Kdybyste se chtěli někdo přidat, dejte vědět do zprávy nebo na mail osa-zabka@seznam.cz. Pejskové to určitě ocení! Více o útulku naleznete zde: http://www.utulekpribram.cz/
Klidné svátky a hlavně co nejméně pejsků bez domova!

6.12. O žabí královnu

Jako každý rok i letos jsme uspořádali předvánoční mač o titul žabí královny. Ti, co měli již napečeno přinesli i vánoční cukroví, takže jsme si krásně nacpali břicha a mohli jsme závodit. Tentokrát žabky závodili na dvou drahách proti sobě, přičemž rychlejší vyhrála a postoupila. Připraveny byly i otázky "na tělo Psích sportů Žabka", ale docela se žabičkám dařilo a měli štěstí v losování. Nakonec titul královny vyhrála Lenka se Zuzkou, takže holky gratulujeme a uvidíme, zda titul příští rok obhájíte! :-)

Foto

Video

 

20.11. Členská schůze

V pátek měla naše Žabka členskou schůzi. Zhodnotili jsme rok 2015, udělali plány jak naložit s korunkami, co je třeba zajistit a zařídit. Mimo jiné jsme také dali dohromady termíny akcí pro rok 2016. 7.5. se široká veřejnost s dětmi může opět těšit na zábavné a hravé odpoledne s pejsky s názvem "Hrajeme si se psy". A v létě budou už tradičně naše hravé agility závody "O žabího krále" 23.7. Také proběhlo vyhodnocení aktivity členů a ti nejaktivnější dostali malý dáreček. První místo suverénně obsadila Nikča Kodrlová, druhé místo Jindřiška Kadeřábková, třetí místo Monča Jancenková, čtvrté místo Simča Sterlyová a páte místo Iren Krejčíková. Všem moc gratuluji a doufám, že v jejich aktivitě budou pokračovat i nadále!

31.10. Intenzivka s Eliškou Dolníčkovou

Poslední říjnová sobota patřila tréninku s Eliškou, při kterém jsme si dali pořádně do těla! Parkur nebyl tentokrát až tak zákeřný, za to se na něm ale ukázala naše (ne)rychlost a (ne)fyzička. Nakonec jsme se s tím ale všichni poprali. Děkujeme moc Elišce za všechny rady, tipy, trpělivost a prostě za všecko!

28.10. Rokycanská skočná

10.10. Kilometrovkou po šesti

Po dlouhé době jsme se sešli v hojném počtu, a to na akci ,,Kilometrovkou po šesti". Jednalo se o charitativní běh pro opuštěné pejsky z útulku. Startovné byl pytel piškotů. :-) Startovalo se u Kalikovského mlýna v Plzni a cíl byl u lochotínského amfiteátru. Správně jsme měli startovat jednotlivě v rozmezí jedné minuty, ale to bychom nebyli správná parta, kdybychom si to neudělali po svém. Takže nás vystartovala celá banda najednou a chvílemi jsme opravdu běželi, až nám vlasy vlály. :-) V cíli na nás čekalo občerstvení a další doprovodný program v podobě ukázek výcviku pejsků. Byl to opravdu krásný den, který jsme si všichni parádně užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.

19.9 Flyball - Turnaj sladkých nadějí v Mělníce

V sobotu 19.9. se naše flyballové družstvo FrogFly vypravilo na náš první oficiální turnaj do Mělníka. Jelikož jsme se již na jaře zúčastnili turnaje dvojic, mysleli jsme si, že víme, co nás čeká. Ale musím říct, že dvojice byly proti tomu slabej odvárek. :D Adrenalin v našich žilách by se dal krájet a nervozita nás nutila před každým během zkřížit nohy :D. Ranní rozběhy v rámci naší divize jsme zvládli nečekaně na výbornou, psi makali a překvapivě jsme chyby dělali spíš my. V průběžném pořadí jsme byli na krásném třetím místě. Pak ale přišel ten záludnej, pro mě do dnes nepochopenej pavouk a začalo jít do tuhého. První vyřazovací rozběh jsme ještě vyhráli, ale pak přišli na řadu soupeři, kteří měli v záloze lepší strategii a rychlejší psy, takže k našemu vyřazení stačily další dva rozběhy. Nakonec jsme ale nebyli poslední, skončili jsme na krásném šestém místě. Obrovským překvapením pro mě osobně byla  Jennis, která ještě před měsícem na tréninku nedala celou dráhu a na turnaji běhala téměř stoprocentně. Dík ale patří všem našim miláčkům, protože to byli hlavně oni, kdo nás podržel, když jsme začali dělat kopance. Speciální dík patří paní hlavní rozhodčí. Ta nám udělila hned několik důležitých rad, které si rozhodně vezmeme k srdci a začneme teď makat na tom, v čem máme obrovské mezery. Na jaře bychom chtěli vyrazit na další turnaj, tak doufám, že se s tím do té doby popasujeme. :D  Jindřiška

 

13.9. Apple Cup + MČR Teriérů

S Kristý jsme vyrazili na Apple Cup terierů. Když pořadatelé vyhlásili úžasnou tombolu, náš cíl byl jasný! Pokud nic nezaběhneme - chceme alespoň vyhrát ! Kristy jela najisto pro první cenu! Rozhodčí byla Alice Boháčová. Začalo se běhat, nervozita stoupala ale optimismus nás neopouštěl. Jakuš byla v prvním běhu,tedy v jumpingu asi 6, zkouška jim bohužel utekla jen o chloupek a byly 4. V agility měly jedno odmítnutí a ani nevím, na jakém místě nakonec skončily.  Na startu máme Vikinku a jeji 3. start na zavodech, první běh krasa! Jen zrádnej slalom Viki jako by nikdy neviděla.  Takze bohuzel Dis, Zkouška začína a Viki vymejšli, že by vlastně bylo mnohem lepší 1skočku podlést takže dalši krasnej Dis, a agilitama byla viki už tak zblblá že si hrdě odnáší další DIS. A teď k Aiře, nervy u paničky pracujou a to i přes velkou lest nanest na ruce romadur aby Aira udržela pozornost Ne musim říc ,že i přes obvyklé 3DISKY, Aira začínátběhat! A dokonce jí to baví. Závody u konce, a my stále plní optimismu čekáme na tombolu.Čísla se tahají, my očekáváme vylosování a vážně!! Nejdřiv vytáhli moje číslo a pak i Kristý! Sice jsme skoro nic nezaběhli ale odjíždíme šťastný . Vše šlo podle plánu! Niki

 

30.8.2015 Závody Měchenice

Včera suprové závody... :) I když bylo horko,běhalo se hezky protože to byly krásné parkury. Iren skončila 2x na 4.místě a já s mojí lenoškou jsme se konečně dočkaly 3.místa (ale kdyby se diskalo normálně a nepřicítalo se pouze 5 tres. bodů, tak by jsme byly v koncích) a podruhé jsme byly na 4.místě ( jo jo tam jsme se diskvalifikovaly 2x a ještě jsme měly jedno odmítnutí)....Odvezly jsme si tedy tzv.,,AGIJAM" a jednu konzervičku..Byly to povedené závody :) Dík za odvoz Iren a doufám, že příště nás bude více!! Míša

29.8.2015 Pohodové dvojzkoušky na Brabcovně

Jak už název závodů vypovídá, jezdíme si vždy do Mrtníka užít klídek a pohodu. Letos na konci léta tomu nebylo jinak. Potěšil nás osobní přístup paní rozhodčí Marouškové, která přizpůsobila parkury třiatřiceti stupňovému horku, potešil nás pan moderátor, u kterého jsme celé závody debatovali o tom, že by se moderováním měl živit. A v neposlední řadě nás potěšili i naši psí parťáci, že to v takovém počasí úplně nevzdali. Naše hvězda Klementýna opět bodovala, s Jindrou měli nejrychlejší časy a 2x třetí místo v A1 si opravdu zasloužili. Kristý závodila ráno s Jackie v A3, která si rovněž odnesla třetí místo, bohužel s hodnocením VD a v druhé zkoušce se diskvalifikovali. Odpoledne potom Kristý běžela s Viky, která měla premiéru na oficiálních závodech a nebýt slalomu a houpačky, byli by to nádherné běhy a možná i splněné zkoušky. Poslední kdo závodil byla Simča s Majkem, který má pořád ze závodů trochu hrůzu. Nicméně i tak se umístili 2x na třetím místě, i když s ostudným hodnocením "dobře" a "bez ohodnocení" Emotikona tongue. Nakonec jsme si odnášeli pět krásných brabců na špejli a další super zážitek! Simč

26.8. Nový kurz - Přípravka agility

Protože se nám stále hlásí zájemci o agilitění a nemáme je v podstatě už kam nacpat, byl vypsán nový kurz - PŘÍPRAVKA AGILITY. Více info najdete ZDE. Pokud máte nějaký dotaz, přání či cokoliv jiného, kontaktujte nás na osa-zabka@seznam.cz!

22.8. Agilitění u Klatov

Již dlouho jsme nebyli na závodech, takže jsme do Klatov jeli natěšení a plni závodní atmosféry. Rozhodčí byl pan Zdeněk Spolek, na kterém jsme nebyli už sakra dlouho, takže jsme byli zvědaví, co na nás vymyslí. No nic moc.. :) Parkury byly vcelku zamotané, zkoušky samá nástraha, rozhodně nedal nikomu nic zadarmo. Závodit se vydala Jindra s Klementýnkou, které si přivezly dvakrát DIS (agility + jumping), zkoušku A1 ovšem jako jedni z mála doběhly a vyhrály tak 2. místo. Dále závodila Kristý s Jakuškou, jumping + agility doběhly čistě a na 3. místě, při zkoušce Jackuška skočila zónu, můra jedna! Žabku reprezentovala ještě Simča s Majkem a s Ayllou. Majk stále bojuje se svými závodními bubáky a tváří se jako největší mučedník. Aylla ale Simče zpravila chuť a ve veteránech běhala jako o závod. Závody byly pohodové, celý den jsme pozorovali vznášející se padáky a počítali, za jak dlouho dopadnou k zemi. Příště snad jen budeme doufat, že budou mít pořadatelé více jídla, protože jsme (samozřejmě jako každý správný agiliťák) velcí nenažranci!

25.7. Závody o Žabího krále

Tak a 3. ročník hravých závodů O Žabího krále je za námi..

Myslím, že se vše vydařilo. Až na pár zádrhelů, který musí být ale všude (jinak by bylo přece všecko moc jednoduché a nudné) vše klapalo, jak mělo. Velký dík patří všem členům Žabky, kteří byli nápomocní a tentokrát si opravdu zaslouží pochvalu, protože byli vždy připraveni.

Doufáme, že i všem soutěžícím se u nás líbilo a závody si užili. Tak za rok zase :)

Výsledky ZDE.

Fotečky I

Fotečky II

18.-19.7. Víkendovka s Eliškou Dolníčkovou

Abychom na sobě trošku zamakali, pozvali jsme k nám na trénink úžasnou trenérku - Elišku Dolníčkovou.

Opět nás pronásledovalo hrozné horko, takže klobouk dolů před našimi psi, že i přesto se na nás nevykašlali a celý víkend tolerovali naše chyby a pracovali. A samozřejmě největší dík patří Elišce, za její rady, zkušenosti a především trpělivost, kterou s námi měla..

4.7. Ukázky agility v Rakové

V Rakové byl stejně jako vloni Den Rakové, kde si místní fotbalisti měřili své síly a k tomu byly různé hry a atrakce pro děti. Nás si pozvali na ukázky agility. Bylo strašně úmorné horko a člověku dělalo problém jen existovat, natož naši chudáčci psi.. Ale zvládli to a docela i pracovali (někteří lépe, jiné zajímal spíše fotbalový míč :)) Na závěr jsme se vykoupali a vyblbli v pěně, kde byli samé děti a my.. No co, kdo si hraje, nezlobí...

28.6. Strašecký skokánek

Tentokrát jsme se vydali porovnat naše síly na závody do Nového Strašecí. Závody byly fajn, ikdyž se nám tak úplně nedařilo. Iren s Freny běhaly krásně, ale vždy jim ta medajlička o fous utekla. Jindra s Klémou neměly tentokrát svůj den, vrátily se po dovče a byly ještě tak trochu mimo. Monču s Jennis a s Britou taky potkalo pár zádrhelů, ale na to, jak krátce holky běhají si vedly dobře. Kristý běhala se všema holkama a s každou vyhrála 3. místo v jednom běhu. Závody jsme zakončili koupáním v místním lomu.

Mrtnické dvojzkoušky 20.6.2015

V sobotu 20.6. se náš Žabka tým zúčastnil Mrtnických dvojzkoušek. Je pravda, že sice ne v příliš hojné účasti, ale o to větší byla naše úspěšnost. Jako první se zúčastnila Simča s Majkem, kterým se tento závod opravdu povedl! Vyběhali si v kategorii M 2x 3.místo a jednu zkoušku A1. Další byla na závodech Jindra s Klementýnkou, kterým se také umístění nevyhnulo. V prvním běhu v kategorii S vyběhly i s jednou chybkou 1. místo. Druhý běh se jim sice povedl úplně bez chyby, ale bohužel nebyly jediné, a proto skončily až na 4. místě. Domů si ale odvezly dvě splněné zkoušky A1, takže i tento závod pro ně nebyl k zahození. A jako poslední se zúčastnila Jindřiška s Bertou. Ty konečně přerušily šňůru DIS a doběhly si v kategorii L pro 3. místo a jednu splněnou zkoušku A1.Tyto závody byly plné zábavy, napětí a fandění, takže celkově veliký zážitek!

Míša

   

 

7.6. - O Plzeňského agiliťáka - Doubravka

Abychom nezaháleli, vyjeli jsme na oficiální závody do Plzně na Doubravku. Ty se konaly v sobotu i neděli 6.-7.6.2015. My jsme si udělali výlet jen v neděli a dobře jsme udělali, vzhledem k sobotním tropickým teplotám. V neděli nás sice probudila bouřka, a i když někteří to chtěli vzdát, nakonec jsme se sešli v docela hojném počtu. Reprezentovat žabku jela Simča+ Majk, Kristý+Jacki, Jindřiška+ Klementýnka, Niki+ Aira a fandit přišla Markét.
Parkury byly moc hezky postavené a běhavé. Majk se Simčou doběhli agility na 7.místě, zkoušku vyběhali na 2.místo VD a jumping DIS. 
Kristý s Jacki zamakali a vyšvihli 3 čisté běhy! Agility 7.místo, Zkouška 2.místo a jumping 4.místo.

Jindřiška s Klémou mají agility DIS, zkoušku si zaběhli na 3.místo a jumping byl nejlepší .. Chudák Jindřiška se nám do něj tak zamotala, že běžela na druhou stranu a z dohledu ztratila všechna čísla.. tím bohužel získali DIS ale když se vrátili opět na správnou cestu zaběhli moc hezký běh.

Niki s Airin pokračují v rituálu čím víc DIS máš tím víc COOL jsi :D Agility DIS, zkouška byla krásná a bývala by i čistá kdyby nebylo předposlední překážky, kterou Airin minula takže odmítnutí, to není tak hrozný..běžím tedy celá šťastná na poslední překážku, kterou Airin podlejzá a vyběháváme si tím další krásný DIS :/ Jumping DIS.
Simča se v mezi čase učila na zkoušku, kterou v úterý  Úspěšně splnila! Takže za celou Žabku gratulujeme.

Nikča

16.-17.5. Agilitění v Mariánských Lázních

Konečně jsme zase vyrazily na závody do naprosto úžasného prostředí v Mariánkách. Závody jsou každým rokem na koupališti Lido, kde jsou spokojeni jak psovodi, tak i čtyřnožci, protože se můžou během dne bez omezení osvěžit. Počasí nám tentokrát přálo, nebylo horko, takže psům bylo příjemně a přitom sluníčko krásně hřálo, takže jsme si (bohužel) opálili naše kníry... :)

A jak se nám běhalo? Rozhodčí dělala Míša Glossová a celý víkend stavěla krásné parkury, které bylo radost běhat (tedy když Vám zrovna běžel pes). Největší úspěchy posbírala Jindra s Klementýnou, které si tento víkend zaběhly tři zkoušky A1 a pokaždé získaly medaili. Zbytek závodů se tedy právem nosily pyšně jako pávi a nerozházely je ani DISky v jumpingách. Niki s Airin bohužel pokračují ve sbírání DISků, Aira se prostě rozhodla, že sbírku chtějí mít co nejrozšířenější.. Holky nedoběhly ani jeden běh a to i přesto, že Niki několikrát šáhla na hovínko a to prý nosí štěstí. Ale zase musím pochválit jejich slalom! Příště už vyjdou i ty medajle, Kristý běhala s Jakuš a v sobotu i s Ajlinkou. Ajlinka první zkoušku doběhla s jedním odmítnutím a trochu pomaleji, ale i tak to stačilo na 3. místo. Další behy už se jí běžet moc nechtělo, tak už si jen užívala běhání po pláži :) Jakuš měla takové výkyvy nálady, zkoušku nedoběhla žádnou a běhy vypadaly dost hrozivě (asi pochytila rychlost od Ajlinky), ale v jumpingech si vždy holky spravily náladu a dokonce se umístily na bedně.

Ať jsme sbíraly úspěchy nebo ne, všichni jsme si moc závody užily. Děkujeme všem co se na nich podíleli!

V září jsme tam zas :)

9.5. Hrajeme si se psy

Tak a máme za sebou první ročník zábavného odpoledne pro děti i dospělé – Hrajeme si se psy.  Na tento den jsme se teoreticky připravovali možná půl roku, ale prakticky jsme začali vše připravovat asi čtrnáct dní před akcí, takže pěkně na poslední chvíli. J I přes tento fakt se nám odpoledne náramně povedlo. Je pravda, že dětí nepřišlo mnoho, ale nám to napoprvé stačilo, alespoň jsme se jim všem mohli naplno věnovat. Akce se skládala ze tří částí. Tou první byly ukázky agility, flyballu, výcviku asistenčních psů z Pomocných tlapek a pohádka hraná psími herci. Ve druhé části zábavného odpoledne se děti mohly rozběhnout po různých stanovištích, kde pro ně byly připraveny soutěže se psí tématikou, to znamená, že děti například skládaly puzzle s obrázkem psa, házely tenisák pejskovi do tlamy a podobně. Navíc si děti mohly samy vyzkoušet proběhnout jednoduchý parkur agility s vypůjčeným zkušeným pejskem. Za jednotlivé soutěže děti získávaly odměny a navíc sbíraly slova do tajného hesla, které nakonec odevzdaly napsané na lístečku. Ze všech lístečků pak bylo vylosováno pět hlavních cen. Záverečnou součástí dne byl táborák, kde si děti mohly opéci špekáček a jako bonusovou soutěž jsme pro ně připravili karaoke. Za zazpívání písničky děti dostali ještě malou odměnu. Mnoho odvážlivců v řadách dětí se sice nenašlo, ale o to více se jich našlo v řadách našich. Nakonec to dopadlo tak, že jsme zpívali pro sousedy do večerních hodin a ani déšť nám v tom nezabránil. Velikánské poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci, nákupu dárků pro děti, výrobě soutěžních pomůcek a pečení sladkých i slaných dobrot, všem sponzorům, ale také Janině, která nám vše zdokumentovala. Jeden speciální dík patří moderátorovi Petrovi, který kromě hudebního doprovodu dokázal celé odpoledne děti i dospělé bavit svými zábavnými komentáři a historkami o psech. Doufáme, že byly všechny děti spokojené a že si to užily, jako jsme si to užili my. Už teď se těšíme na další podobnou akci. 

 

Fotky z akce si můžete prohlédnout ZDE

1.5. Kaznějovské neoficiální závody

Svátek práce jsme se letos rozhodly strávit na závodech v Kaznějově. Předpověď počasí sice hrozila celodenním deštěm, ale nás to neodradilo a nakonec to nebylo zas tak hrozné, jak meteorologové předpovídali. Občas se na nás usmálo i sluníčko. Nejprve byla na řadě tradičně štěňátka. Ta byla ještě rozdělena na nižší a vyšší nožičky, přičemž naše dvě zástupkyně Jennis a Agness samozřejmě obě spadají do těch vyšších. Agness se tentokrát při běhu kochala okolím, takže to na medaili prostě nestačilo, ale Jennis Moniku vybičovala a holky si doběhly pro krásnou třetí příčku. V kategorii začátečníků nás tentokrát reprezentovala pouze Iren s Frenn a holkám se opravdu moc moc dařilo. Konečně skončily na bedně a opravdu zaslouženě. Frenn letěla, jak střela, že jí Iren se svojí bolavou patou sotva stačila, takže z toho byl krásný bronz. V kategorii závodících se pokoušely napravit svoji reputaci obě Jindřišky, avšak marně. :-) Opět z toho byly na obou stranách dva DISky. Prostě asi ještě nepřišla ta správná chvíle, aby ukázaly, co v nich je. Ale ta chvíle určitě nastane a do té doby musí holky poctivě trénovat.

 

 

19.4  6.Rokycanská skočná

Přestože se většina našich žabek den před tím trmácela na svoje první flyballové závody dvojic do Svijanského Újezda s návratem v až pozdních nočních hodinách, nemohli jsme si nechat ujít 6. Rokycanskou skočnou. 
Ve štěňátkách nás tentokrát reprezentovaly tři týmy. Jako obvykle nejúspěšnější byly Kristý s Viky, které doběhly v obou bězích na druhém místě a stříbrná medaile s hezkými cenami byla opět jejich . Viky měla největší radost z plyšového pejska, kterého si hned začala upravovat podle svých představ. Míša s Agness předvedly také krásné dva tunelové běhy a dosáhly na 7.místo. Monča se tentokrát při druhém běhu trošku zamotala a navedla Jennis do špatného tunelu, takže to byl bohužel pěkný DIS, ale aspoň si Jennis dráhu pořádně užila a Monču to stálo úplatek v podobě létacího disku (aby tentokrát taky něco přivezly).

V nezávodících nás reprezentovala Niky s Čaky, které si tentokrát v agility doběhly až pro 8.místo, jelikož Čaky byla tak vařená, že na parkuru sotva Nikče stačila.
J
V kategorii S závodících nás reprezentovali Kristý s Ajli, Markéta s Filipem a Jindřiška s Klémou. V řadě běhů se nám podařil DIS a Ajlinka jeden běh dokonce nedoběhla díky karambolu s překážkou. Jsme rádi, že karambol přežila bez následků a věříme, že to příště této překážce pořádně nandá, protože jinak běžely holky opravdu hezky.
V kategorii L na Jindřišku s Bertou dolehla únava z předchozího dne, a tak je v agility vyřadila ze hry poslední překážka v parkuru a v jumpingu pak slalom, který už se jim nechtělo opravovat (prý nemusí vyhrávat každý den).
Nikča s Airin se tentokrát bohužel také neprodraly na bednu, neboť ty DISky nám prostě asi byly souzené.V závodících se nám opravdu moc nedařilo a žádnou medajličku jsme domů nepřivezli. Parkury byly opravdu zrádné a na naše šampiony dolehla únava z předchozího dne. Ale zato se povedlo počasí a tak jsme si mohli po předchozím chladném dni užít sluníčko a závodní atmosféru. Příští Rokycanskou skočnou si určitě nenecháme ujít a pořádně jim provětráme ceny . Monča

 

 

18.4. Náš první flyballový turnaj

V sobotu 18.4. se náš flyballový tým FrogFly vypravil na svůj úplně první turnaj. Byl to takový ,,neoficiální" turnaj dvojic, kde se ještě odpouštěly některé nedostatky a rozhodčí byli velmi tolerantní, ale jinak běželo vše podle pravidel flyballu. Za náš tým nás reprezentovaly dvojice AirJack (Aira+Jackuš), ElVik (Elvísek+Vikča) a EbBe (Ebinka+Berta). Vyráželi jsme hodně brzo ráno, protože cesta byla daleká, turnaj se konal ve Svijanském Újezdě. Cesta proběhla bez problémů a my jsme na místo dorazili plní nadšení, ale i rozpaků. Hned po ránu nám rozhodčí museli trochu objasnit celou organizaci závodu a systém jednotlivých rozběhů, který jsme stejně až do konce závodů tak úplně nepochopili. Dopoledne se běhaly rozběhy na čas, po kterých jsme byli zařazeni do jednotlivých divizí. Všechny naše dvojice se sešly ve třetí divizi. Odpoledne se pak závodilo v rámci jednotlivých divizí a tam už šlo do tuhého. Šlo o vyřazovací rozběhy a nám se stalo, že proti sobě navzájem nastoupily i naše dvojice. Nakonec po všech urputných bojích dopadlo vše tak, že dvojice ElVik si doběhla pro 8.místo, ale to jen díky tomu, že když nastoupila proti dvojici AirJack, tak bohužel Vikinu víc zajímalo pasení Jackušky, než nějaký box s míčkem :-). Jinak by se určitě umístili mnohem lépe. AirJack se nakonec postavila proti EbBe, která jí však převálcovala a tak Aira s Jakcuškou skolnčily na 6.místě. Ebinka s Bertou měly už v tu chvíli jisté 3.místo. Pokusily se to však ještě vylepšit a sáhnout si na stříbro, ale bohužel už byly vysílené a tak jim bronz nakonec musel stačit. Myslím, že na první závody to vůbec není špatný výsledek, rozhodně jsme se nenechali zahanbit. Naši psi běhali téměř bez chyb, starty jsme také vychytali skoro k dokonalosti a hlavně jsme se seznámili s tím, jak to na velkých závodech chodí. Příště už to bude na ostro a se čtyřčlenným družstvem. Všichni jsme byli po závodech plní dojmů a radosti z toho, jak se nám to povedlo. Velký dík má náš nabíječ Míra a jeho pomocník Radek. Tomáš se do příště ještě musí naučit barvy na semaforu, aby Airinu nepouštěl zbytečně pozdě, a pak bude vše dokonalé. :-)

 

12.4. Brigádka č. 2

Další dřina je za námi! Máme už na cvičáku zvednutý plot, takže naši útěkáři mají po srandě! Také naše zónovku dostaly novou fasádu, bude se po nich pejskům chodit jako po koberci! :)

Děkuji všem zúčastněným!!!

11.4. O nejrychlejší tlapku - závody Točník

Naše oblíbené závody v krásném prostředí a se skvělými pořadateli, takže jsme na nich samozřejmě nemohli chybět!

Vyrazili jsme v hojném počtu a závodění si užívali. Závodilo se na dvou parkurech, přičemž na prvním závodili začátečníci a závodící, na druhém nezkušená štěňátka. Vše běželo jako po másle a my jsme se takřka nezastavili, pořád někdo běhal.

Monča s Jennis si poprvé vyzkoušely závodní atmosféru a dokázaly, že se v agilitním světě rozhodně neztratí! První běh si sice Jennis vybrala jinou díru tunelu a byl z toho DIS, ale druhý běh se jim moc povedl a doběhly si tak pro 4. místo. Speciálem Osy 111 je, že odměňují 4. místa poháry, takže si holky z prvních závodů odvezly i první pohár!

Druhým startujícím týmem ve štěňátkách byla Kristý s Viki. Holkám se běhy povedly a doběhly si v prvním běhu pro 4., v druhém běhu pro 3. místo.

Jindřiška zastupovala v závodění s australandou Agness Míšu, která bohužel nebyla na závodech s námi - soustředila se totiž na zpívání. A i přesto, že spolu holky běžně neběhají ani netrénují, tak jim to spolu šlapalo hezky. Obzvlášť druhý běh se jim povedl a doběhly si na 5.místo.

V nezávodících běhala Niki s Čaky, v prvním běhu měly holky pár škobrtnutích, při druhém už to napravily a doběhly si s jedním odmítnutím pro 3. místo, čímž to natřely všem borderkám!

Iren s Frenny také startovaly v této kategorii. Bohužel holkám se tentokrát moc nedařilo, Frenny měla oba běhy na práci něco lepšího než překážky a nějaký parkur. Tak snad příště už si doběhnou pro nějakou tu medajličku!

V závodích, v kategorii L nás zastupovala Jindřiška s Bertou. I při nich bohužel tentokrát štěstí nestálo a do každého běhu se jim vloudila nějaká ta chybička. Ale ony jsou to holky šikovný a za chvíli budou všem soupeřům natrhávat prdky!

V kategorii S běhala Jindra s Klémou, Kristý s Jackie a Ajli a Markét s Filipem.

Jako první běžela Kristý s Ajlinkou. Ajlinka byla trošku uvařená a celkově nebyla moc v náladě, takže jejich první běh vypadala trošku jako mučení :) Ve druhém běhu už se Ajlík trošičku rozběhl, holky doběhly do cíle čistě a za běh vyhrály 1. místo.

Jindra s Klementýnkou běžely moc hezky. Sice si neodnesly žádnou medajli, ale i tak ukázaly, že se v agilitním světě rozhodně neztratí!

Dalším eSkovým týmem byla Markét s Filipem, kteří se s parkury také poprali na jedničku. V obou bězích se objevily nějaké ty chybičky, především slalom, který rozhodně nepatří mezi Filipovo oblíbené překážky.

Posledním závodícím týmem byla Kristý s Jakuškou. V prvním běhu běžely krásně a čistě, čímž vyběhly 1. místo. Ve druhém běhu se holky trochu nešťastně diskly za zdí a medajli tak přenechali Ajlince.

Závody byly parádní, počasí také vyšlo a všichni jsme si závody moc užili!

Příští rok jsme v Točníku znovu a příště Nejrychlejší "trapku" vyhrajeme! :)  Kristý.

4.4. Brigáda

Máme za sebou první letošní brigádičku, při které jsme se dali do zvelebování našeho cvičáku. Všechny překážky a lavičky mají teď již zbrusu nový ohoz a svými barvami doslova vítají jaro :) Příští brigádu nás čeká renovace zónovek a budeme mít hotovo!

Děkuji všem, co dorazili za skvělou práci! Vše výborně odsejpalo a ještě jsme si smíchem prodloužili život!

Pokud se chcete pokochat, jak dřeme, fotky jsou zde!

 

28.3. – 29.3.2015 Oficiální závody O Kozinův čakan – Horšovský Týn

O víkendu 28.3.- 29.3.2015  jsme se vydali na letos první oficiální závody, které se konaly v Horšovském Týně v jezdecké hale. Krásné, i když občas dost zrádné parkury nám stavěla rozhodčí Alice Boháčová. Pro obě Jindřišky a pro Simču s Majkem to byl první start na oficiálních závodech. 
 

Sobota: 
Začínalo se Jumpingem, kde velikost L měla 51 závodících. Parkur  nebyl  tak úplně nejtěžší, ale bohužel Žabce nebylo přáno, a tak se většina týmů diskla. Doběhla jen Aira s Nikol, ty se umístily na 25. místě.
Výsledky zkoušek už vypadaly mnohem lépe! Jindřiška s Bertou vyběhaly krásné 8.místo a Kristý s Jackie 4.místo

V agility běhu zazářila jen Kristý s Jackelkou, které doběhly opět na 4.místě! Ostatní bohužel byli diskvalifikováni. 


Neděle: 
Ani změna zimního času na letní nás nezastavila ve snaze pokračovat v úspěchu!  Kristý si na agility běhu vyběhala opět 4.místo.

Zkoušky se nám v neděli moc povedly! Jindřiška s Bertou vyběhaly 7.místo a Jindra s Klémou 8.místo, obě jen s jednou chybičkou, čímž si splnily první zkoušku A1.

Nikol s Airou vyběhaly 2.místo krásným čistým během a také se splněnou zkouškou A1.
Kristý s Jackie dosáhly také na 2.místo!
Super závody zakončil opět Jumping, ve kterém Kristý neporušila tradici a vyběhala opět 4.místo! J
Za největší smolaře byli tentokrát Simča s Majkem. Majkovi se prostě v hale nelíbí a tak vymýšlí při běhu blbosti. Takže se bohužel ve všech bězích diskvalifikovali. Ale neopouští je humor, ani chuť závodit, a jen co začnou venkovní závody, vrátí se jim opět jejich forma a budou zase sbírat body, jako doposud. Simča má navíc ještě Ayllu, která sice běhala jen jako doskokan, protože v její kategorii veteránů se tentokrát nezávodilo, ale Aylla si to náramně užívala a jakoby chytila druhou mízu.

Byl to krásný víkend a my všichni jsme týpcí!! Vaše reportérka Niky:-D

VIDEA

           

8.3.2015  23.Agispecial Měchenice

Jak už jsme si s holkama - Iren a Sabčou daly pravidlem, když bude hezky, jedeme do Měchenic na závody! :-) Tak jsme i tuhle neděli využily, abychom se opálili a protáhli nohy. :-)

První běh se nám moc libil, neměl moc nástrah a tak v něm Majk a Charlie vybojovali bronz. Musím zmínit, že to byly první závody, kde jsme se setkali v naší kategorii medium s takovou konkurencí - závodilo proti nám 13 psů. Charlie hrál ve své kategorii large hlavně na přesnost a navíc to byl letos jeho druhý závod ze ddvou, odkud si odnášel vítězství :-).

Druhý běh už byl méně slavný, psi se těšili na jehněčí konzervu, co dostanou za svá třetí místa a taky domů do pelechu. Jediná Fren ještě nebyla unavená a umístila se na krásném čtvrtém bramborovém místě. Charlie potom, co absolvoval omylem dvakrát kladinu, úplně rezignoval a zamířil k plotu :-). Majka předběhla jeho silná konkurence, protože si vysloužil 2 odmítnutí a tak byl nakonec až na desátém místě. 

Simča

 

7.3. Coursing Vitinka

Rokycanští pořádali další coursing, na kterém jsme samozřejmě nemohli chybět.

Počasí bylo krásně jarní, pejsci se pořádně vyřádili a my dvounožci nasávali sluníčka.

Fotky od Iren

28.2. Intenzivka s Anetou Grygarovou

Protože pilně trénujeme a nezahálíme jeli jsme do Horšovského Týna, kde probíhala intenzivka s Anetou. Běhání bylo fajn, pejsci docela šlapali a my si potrénovali zase jiné parkury.

Video Kristý + Jackie

Video Simča + Majk

Video Niki + Airin

12.2. Pořádáme intenzivku s Eliškou Dolníčkovou

V lednu jsme se účastnili intenzivky s Eliškou a protože se nám její přístup a styl moc líbil, domluvili jsme se s ní na další intezivní trénink, tentokrát u nás na cvičáku. Takže kdo máte zájem si užít víkend v naší společnosti, unavit psy a zatrénovat si pod taktovkou Elišky, přihlašte se. Více info TADY.

31.1. Výšlap na Čertovo jezero aneb jedeme za sněhem

Jelikož u nás není žádný sníh a po zimě nám chybí pořádný výletíky tak holky Kristý s Nikčou vymyslely sněhovou túru na Šumavě. Takovou malou-velkou výpravu na Čertovo jezero. Původně jsme mysleli, že by jsme šli lehčí trasu po rovince, ale představa, že budeme muset každých 5min skákat do příkopů, abychom pustili běžkaře  nás přivedla na myšlenku zvolit jinou trasu. Mělo se jít prý jen do mírného kopečku. Teda nevím,  co se myslelo tím mírným kopečkem, ale pro nás to byl pořádný kopec. Ale jak jsme si přáli, tak opravdu tam nebyla ani noha. Pejsci mohli být po celou dobu na volno a my se nemuseli vyhýbat běžkařům a odchytávat každou chvilku psy. Jelikož to byla cesta, kde se jen tak nikdo neukáže tak sněhu tam bylo téměř po kolena a my si celou tu dobu do kopce museli vyšlapávat stopu a jít za sebou, jako káčátka. Když se člověk rozhlídnul tak to byl úplný balzám pro oči i duši. Bylo to, jako v sněhové pohádce…a takový pocit měli i naši čtyřnoháci, protože při broděním sněhem, čucháním co se pod ním skrývá atd.se z nich stali štěňátka a užívali si to naplno. Jít téměř 6km v půl metrovém sněhu bylo, jako nést na nohách závaží. Několikrát jsme stavěli a doplňovali energii toustíkama a sušenkama. Mysleli jsme, že už tam ani nedojdeme a jestli ano tak se nestihneme vrátit za světla zpátky a půjdeme s baterkama v ruce :-) nikdo už neměl žádnou sílu, ale humoru nám to neubralo a jako parta jsme to dokázali a došli do cíle. Jsme tady – JSME BORCI :-D.  Posvačíme, dáme čajík z termosky, další toustíky, sušenky, vycvakneme nějakou vzpomínkovou fotku a hurá zpátky s pocitem, že jsme nejlepšejší, že jsme to zvládli :o)

                                                                                                                                                                          Jani

VIDEO         FOTKY

24.1. Hopy Tropy

První letošní závody, kterých jsme se zúčastnili, se nesly v havajském duchu. My jsme nic neponechali náhodě a havajskému stylu jsme přizpůsobili i naše outfity. Pro některé pejsky to byla první zkušenost se závody v hale, takže byli poněkud rozhození. Navíc v jednom běhu museli i psovodi předvést svoji zručnost, což obzvláště některým značně pokazilo výsledný efekt. Nakonec si ceny odvezla Kristý s Jackie za 1.místo v agility a 2.místo v součtech, se stejným výsledkem odjela i Jindřiška s Bertou, ale nejvíc překvapila Sabina s Charliem, kteří si odvezli cenu za 3.místo ve hře, 2.místo v agility a 1.místo v součtech. Na ostatní se určitě usměje štěstí příště.

 

22.1. Webové stránky našich flyballistů

Náš flyballový tým má již své vlastní webové stránky!

Odkaz na ně naleznete ZDE!

18.1. Intenzivka s Eliškou Dolníčkovou

Naše překážky si udělaly výlet do Losiné u Plzně, kam jsme je zapůjčilli na intenzivku.. A jelikož tam jely překážky, tak my samozřejmě nemohli chybět. Trenérka byla Eliška Dolníčková, její parkur byl moc fajn, ikdyž se s ním někteří z nás trošku prali. Moc se nám Elišky přístup líbil, tak jsme se domluvili na letní intenzivku i u nás na cvičáku. Budeme se těšit!

1.1.2015 Novoroční procházka k vranovickému jezeru

Jak na Nový rok, tak po celý rok. My jsme se na Nový rok vydali na hromadnou procházku. Původně bylo záměrem této procházky hledání ,,Dračího zubu", což je vápencový útvar, který se nachází v okolí bývalých uhelných dolů v Břasích. Jelikož nám to však počasí nedovolilo, vydali jsme se alespoň do Vranovic k jezeru, které je ostatně také pozůstatkem po důlní činnosti v Břasích. Procházka byla opět mokrá. Novoroční obleva způsobila, že jsme všichni, až na vyjímky, byli promáčení až na kost. Pejskům to však vůbec nevadilo. Tak teď už nám zbývá jen počkat, až sleze i poslední sníh a vyrazit opět po stopách ,,Dračího zubu". :)

21.12. Vánoční návštěva útulku Němčovice

Jelikož je čas předvánoční a nikdo by neměl být sám, vyrazili jsme potěšit pejsky do Němčovického útulku. Je hrozné vidět, jak jsou taková úžasná stvoření opuštěná a v kotci čekají na milé pohlazení. Přinesli jsme jim nějakou tu dobrotu, granulky a vzali osm pejsků na procházku. A samé chlapy, což byl trochu nezvyk, jelikož jsme v Žabce skoro pořád jen samé ženské.. :) Krásně jsme se s útulkáčkama prošli a moc jsme si to užili. Doufáme, že jim se s námi také líbilo, co nejdříve to zopakujeme..

FOTKY

13.12. Přebor o Žabí královnu

Den před třetí adventní nedělí jsme si dali sraz na cvičáku, abychom si společně na konec letošní sezóny pořádně zablbli. Sešlo se nás opravdu požehnaně a srandy byl kopec. Každý donesl nějaké to cukroví a až na počasí panovala pravá vánoční atmosféra. Soutěžilo se jak ve družstvech, tak jednotlivě a svoje schopnosti zdolávat parkur předvedli nejen naši čtiřnozí parťáci. Kdo nezkusil na vlastní kůži, jaké to je, proběhnout slalomem v co nejkratším čase, není správný agiliťák.  Částečně jsme museli prokázat i vědomosti o členech a historii spolku a zjistili jsme, že v tomto ohledu máme všichni trochu rezervy. :) Na závěr báječného odpoledne nás, respektive naše pejsky, obdarovala fírerka krásnými dárky v podobě úžasných obojků se šátečky, jak jinak, než růžové barvy. Zkonstatovali jsme, že takovéhle akce musíme pořádat častěji, protože není nad to, ze sebe občas udělat blázna. :)

VIDEO

30.11. Neofika v Měchenicích

Poslední listopadový den patřil také letošním posledním neoficiálním závodům, kterých se někteří z nás zúčastnili. Závody se konaly v Měchenicích a byly skvěle vymyšlené a zorganizované. Během asi 4 hodin proběhly 4 běhy (dva v kategorii nezávodící a dva závodící). Sabča a Iren se dostaly v tabulce mezi lepší polovinu ve své kategorii nezávodící L, kde byla veliká konkurence. Mně Aylla vyběhala v závodících M krásné dvě medaile (zlatou a stříbrnou) a Majk v nezávodících M se držel rodinné tradice a vyběhal taky dvě medaile a to zlatou a bronzovou . Měli jsme s sebou super fanoušky a za sebe musím říct, že jsem si celý den báječně užila .

Simča


 

29.11. Výroční členská schůze

Výroční členská schůze měla za úkol zhodnotit letošní rok a hlavně také naplánovat rok 2015. Bylo třeba projednat stanovy spolku, navrhnout a odsouhlasit členské příspěvky na agility a flyball, naplánovat brigády a rozpočet a vymyslet program pro spolek i pro veřejnost. Schůze se nám nakonec zvrhla v karaoke párty, ale myslím, že na to budeme všichni rádi a dlouho vzpomínat. Všechny odhlasované novinky pro rok 2015 si můžete prostudovat ZDE.

1.11. Opět coursing

Další coursingový trénink, na kterém opět někteří z nás nemohli chybět.. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo, pejsci se vyběhali až až...

 

18.10. Coursing

Protože jsme akční Žabka a nebráníme se žádnému psímu sportu, pár žabiček vyrazilo ozkoušet coursing.

Bylo to moooc fajn a příště vyrazme znovu!

 

12. 10. Další Žabka procházka

Další měsíc, tedy další Žabkovská tůra. Tentokrát jsme zvolili trasu z Březiny na Černou skálu a pak zpět na Hradiště. Počasí stálo při nás a tak jsme si jak my, tak psi užívali krásné podzimní lupení a pavučiny, které jsou součástí toho správného babího léta.. Prostě nádherný podzimní relax...

11.10.      5. Rokycanská skočná

Břaská Žabka se vydala ukázat rokycanským jací jsou borcí.. A že jsme jim to ukázali :)

Závodící týmy: Kristý + Viki + Ajli + Jakuš, Soňa + Jack, Sabča + Jerry, Míša + Agness, Simča + Aylla + Majk, Markét + Filip, Lenka + Zuzka, Iren + Frenny, Jindřiška + Berta, Jindra + Kléma, Mája + Bína

Takže nás jelo opravdu hooodně :)

Jak už to tak v agility bývá, někomu se dařilo méně, někomu více.. 

Úspěchy:

Jindřiška s Bertou si v jumpingu nezávodících vyběhly konečně zlato!

Markét s Fífou v agility závodících vyhráli 2. místo

Kristý s Ajli těsně v závěsu za nimi 3. místo

Jumping závodící Kristý s Jakuškou - 1. místo, porazily Máju a Bínu - 2. místo

Všem úspěšným Žabkám moc gratulujeme!

4.10. Memoriál Jolany Troppové - Plzeň Doubravka

Závodící: Kristý + Jakuš + Ajli, Mája + Bína

Mája s Bínou vyrazily na své první oficiální závody a ukázaly, že na to mají! V první zkoušce si holky zaběhly 3. místo, v druhé bohužel nešťastný DIS, ale to se stává přeci i profíkům :)

Kristý s Jakuškou se spolu vracely do závodní  kariéry na A3 zkouškách. Byl z toho 2x DIS, ale i tak si to holky užily a příště už nám to ukážou!

Malá Ajlinka startovala na ofiálních závodech po druhé, první A1 zkoušku zaběhla čistou a umístila se tak na 1. místě, druhou bohužel také DIS.

21.9. Turnaj sladkých nadějí

Část naší flyballové Žabky se vydala nasbírat zkušenosti na flyballové závody do Mělníka.

No máme ještě na čem makat!!

14.9. Žabkovská procházka suchem - nesuchem

Ačkoliv počasí moc vlídné nebylo, my jsme se nedali a vydali jsme se na plánovanou tůru.

Trasa byla od cvičáku, kolem potoka do Všenic, svačina u Korečnického mlýna a zpátky pěkně do kopce do Křiš a opět ke cvičáku, celkem naše nohy ušly přes 12 km! A to ani nemluvím o nohách těch čtyřnožců..

Procházku jsme si i přes počasí užili, o občerstvení se postarala již tradičně Jindřiška se svými skvělými muffiny.

10.9. Změna tréninků !!!

Kvůli pracovní vytíženosti, došlo k přesunutí trenínků:

Tréninky flyballu - původní tréninky ÚT - 17,00, tréninky nyní - PO - 17,00 hod.

Tréninky agility - původní tréninky ČT - 16, 00, tréninky nyní - ST - 16,00 (17,00) hod

Plus přidávám záznam z pondělního flyball tréninku :) FOTODOKUMENTACE ZDE

30.8. Rakovnické hopsání - IV. Maximův memoriál

V hojném počtu jsme vyrazili závodit do Rakovníka. Závodníci: Kristý + Ajli, Mája + Bína, Jindra + Klementýna, Jindřiška + Berta, Ester + Izzi, Iren + Frenny, Niki + Čaky. Krásné, čisté běhy zaběhly Mája s Bínou, které si odnesly ze závodů samé krásné dvojky :) Vyhrály 2. místo v agility, 2. místo v jumpongu a i 2. místo v součtech. Holkám moc gratulujeme! :) Na ostatní závodící tými působily nějaké erupce na slunci či co.. Nikomu jinému se čistý běh nepovedl. I tak to byl ale krásný den se supr atmosférou.

A jedna třešnička na dortu - naše Žabka dostala ocenění - pohár za nejpočetnější agility skupinu na závodech! :)

 

 

16.-17.8. Intenzivka s Káťou

Protože chceme sbírat zkušenosti co se týče agilitního světa, domluvili jsme se s Káťou Mertovou na intenzivku. Počasí si z nás chvílema dělalo legraci a vlastně bylo uplně všelijak, ale běhalo se krásně. Káťa nám chvílema dávala pěkně zabrat, ale nakonec jsme se poprali se vším. V neděli nakonec Katka postavila závodní parkur, který jsme si všichni zaběhli a první tři dostali dokonce malou odměnu :) Děkujeme moc Katce za skvělé parkury, doufáme, že se jí s námi líbilo a že to zase někdy zopakujeme!!!

26.7. Závody O Žabího krále

Naše závody jsou za námi, ufff :)

Nakonec se nám vše povedlo, počasí se vydařilo, opět byl hic, ikdyž tedy o dost menší než vloni ty tropy. Celkem se závodů zúčastnilo 80 týmů, z toho nějaké i naše domácí. Palačinky opět vynikající, ještě teď se nám všem zbíhají sliny... Zkrátka a dobře, musíme se pochválit a samozřejmě poděkovat všem, bez kterých bychom to nezvládli.. :)

 

12.7. Trocha aktualizace..

Dle stránek to sice vypadá, že se u nás vůbec nic neděje, ale opak je pravdou.. Jen je léto (ikdyž to občas tak nevypadá) a nikomu se nechce trávit čas u počítače více než je nutné :)

Tak trocha aktualit co se odehrála od května...

To nejdůležitější - 1. 7. jsme se z nás stal oficiálně spolek PSÍ SPORTY ŽABKA, z. s.

Hurááá! Přes všechno to papírování jsme to přece jen dokázaly, ikdyž jsem tomu chvílema už ani nevěřila :)

5.7. Ukázky agility na dnu dětí v Rakové

Naše první ukázky před tolika lidmi a musím říct, že všichni jsme si vedli na výbornou, jak my, tak i čtyřnožci. Sice se vyskytlo pár drobných chybiček, ale nikdo není dokonalý, že.. :)

Už čtyři měsíce trénujeme flybal

A světe div se, myslím, že se nám rýsuje nadějné flyballové družstvo devil

14.-15.6. jsme se zúčastnili intenzivky u Lenky Sack

Bylo to super, skvělý a plánujeme nějakou intenzivku i u nás.. VIDEO

Za 14 dní jsou tu naše závody, těšíte se?!!!??

My jo, na palačinky cheeky Ale samozřejmě hlavně na AGILITY!

10.-11.5 O Plzeňského agiliťáka - Plzeň Doubravka

Zatímco my jsme jedli vdolky v Berouně, zkoušela Markét s Filipem své schopnosti na prvních oficiálních závodech. Jejich agilitní kariéru začali tím, že jim v jumpingu vítr schodil skočku a museli opakovat běh :) A v tomto duchu se nesly celé závody, doufám a věřím, že to byly jen tyhle první a jediné, kde vás provázela smůla od začátku až dokonce. Příště už to bude jen a jen lepší!

Markét komentuje: Shrneme-li celý víkend - Včera: Jumping - první běh nezměřili, takže jsme bželi ješt jednou a s výsledkem 9. místa a 2 odmítnutími. Zkouška SA1 - 1 chyba, 1 odmítnutí, výsledek 4. místo a známka D. Agility - DIS, houpačka je úhlavní nepřítel číslo 1. Dnes: Agility - DIS - tunel je lepší než kladina. Zkouška SA1 - při běhu parkurem nám vítr ztrhnul skočku, takže jsme museli běžet ještě jednou a tentokráte za DIS na slalomu (Máky debil). Jumping - DIS - Filipovi se po dvou dnech najednou přestala líbit paní rozhodčí, takže nejdříve při příprav bez povelu oběhl překážku a schoval se mi za nohy a dále se jal doběhnout a seřvat rozhodčí... Když jsme se domluvili, že si to přeci jen zkusíme proběhnout, tak opět vítr zfouknul skočku A aby toho nebylo za celý víkend málo, tak se mi ještě nepodařilo nastartovat corsu Děkuji tak Jirka Krčil a panu Běhounkovi za diagnostiku a následné nastartování auta Jana Racová, Jindra Běhounková a Irena Krejčíková za návštěvu Petra Bednářová za přítele na telefonu Kristýna Běhounková za složení stanu Jiřík má dále můj obdiv, že se mnou po oba dny vydržel a fandil nám A jinak holky? Příště už se Máky na vše připraví, vychytá a nebudete se mít komu tlemit!

10.5. Neoficiální závody agility Beroun

Závodili: Jindřiška s Bertou, Kristý s Ajlíkem, Jindřiška s Esterkou, Niki s Airin, Ester s Izzi, Lenka se Zuzkou, Iren s Frenny

Ipřesto, že jediný, kdo si odvezl medajli byla Jindřiška s Esterkou, jsme si závody užili. Výborné vdolečky nabízené v kantýně se postaraly o to, abychom náhodou nepohubly a celá zúčastněná Žabka zase o to, abychom se jako vždy nasmáli :) Všichni podali dobré výkony, jen prostě nebyl den D :)

20.4. O nejrychlejší tlapku

Závodící: Kristý + Ajli + Klemča, Jindřiška + Esterka, Jindřiška + Berta, Ester + Izzi, Markét + Filip, Iren + Freny, Simča + Aylla + Majk, Marek + Eby

Závodní měsíc pokračuje, takže s dalším víkendem další závody. A jak krásný! Prostředí bylo úžasné, organizace také, počasí letní a navíc jsme si přivezli spoustu cen, takže co víc si od závodů přát. Běhalo se na dvouch parkurech, což pro nás byla menší komplikace, protože jsme se nestíhali navzájem pozorovat a fandit. I tak jsme byli opravdu úspěšní, všichni běželi vážně skvěle a je vidět, že tvrdě pracují, tak jen tak dál! Závody jsme zakončili procházkou na Točník, kde jsme posvačili nanuka a šli zpátky. Už teď se těšíme na další rychlou tlapku!!!

Úspěchy:

Markét + Filip - Jumping Začouni 4. místo (za 4. místa byly poháry :))

Ester + Izzi - Agility Začouni 4. místo, O nejrychlejší tlapku 3. místo

Kristý + Ajli - Štěňátka 2. a 3. místo

Kristý + Klemča - Štěňátka 4. místo

Simča + Majk - Štěňátka 2x 1. místo

Simča + Aylla - Agility Závodící 2. místo

Jindřiška + Esterka - Jumping Závodící 4. místo

16.4. Máme nový tuneeeel

13.4. Agilitní hraní na Brabcovně

Závodící: Kristý + Ajli + Klemča, Niki + Airin + Čaky, Jindřiška + Berta, Ester + Izzi

Tentokrát jsme vyrazili ozkoušet své síly do Mrtníku. Prostředí opět nezklamalo a tentokrát vyšlo i skvělé počasí. Všichni jsme beželi tunelový běh, který byl rozdělený dle obtížnosti na štěnátka, začátečníky a ostatní. Jako první běžela Kristý s Klemičkou, štěňátkovský běh. Klemička byla trošku vyjukaná, tak bežela sice pomaleji, ale čistě. Takže si holky odvezli 2. místo. Další tunelový běh, tentokrát začátečnický běžela Jindřiška s Bertou, měly strach ze složitého parkuru a nakonec si vedly více než skvěle! Jen jednou vybrala Berta špatnou díru tunelu a to ještě jen díky Jindřišce, která trošku zmatkovala. I tak holky šlapaly krásně a je vidět úžasný pokrok. Další běžela Niki s Čakykou, Čakča byla trošku vyplesklá, přeci jen to byly její uplně první závody a ani jiné nikdy neviděla. I tak to zvládla skvěle, tunelů na ní sice bylo trochu moc za sebou, ale holky to nezvdaly a doběhly to. Kristý s Ajlíčkem běžely čistě a bylo z toho 1. místo. Ester s Izzinkou si uplně neporozumněly ve druhém tunelu, ale jinak to byl krásný a svižný běh, kterým záskaly 2. místo. V ostatních běžela Niki s Airin, Airin to vzala do svých tlapek a zdrhla :)

Další se bežel jumping, který byl sice krásně běhavý, ale jeden tunel byl příliš u pásky, která ohraničovala parkur, takže se stalo, že většina pejsků vyběhla z parkuru ven. Jinak tomu nebylo ani u Nikči s Čaky a Airin. I malá Ajlinka, která většinou běhá bez zaváhání tunel moc nechápala. Jediný komu se jumping povedl byla Ester s Izzinkou, které si vyběhly opět 2. místo.

Poslední běh bylo agility, kde se sbíraly bodíky za překážky a vítěz byl s největším počtem bodů. Ester s Izzi si opět z tohoto běhu přivezly 2. místo. Ty dvojky jsou jim prostě souzený :)

Opět krásné závody, které jsme si užili, ostatně jako pokaždé v Mrtníku :)

VIDEO

5.4. IV. Rokycanská skočná

Jak už to bývá pomalu zvykem, Rokycanská skočná zahajuje naší závodní sezónu. Žabka se na těchto závodech sešla opravdu ve velkém počtu, takže reprezentace byla pořádná. Aby taky ne, když to máme takhle za humny :)

Pro mnoho týmů to byly nejen první závody v sezóně, ale první závody v životě, takže nervozita pracovala ve vysokých obrátkách. I tak se všichni drželi a zaběhli krásné běhy.

Ve štěňátkách běžela Kristý s Ajlinkou, Lenka s Lokim, Jarmilka s Florinkou, Jindřiška s Bertou, Marek s Ebynkou, Simča s Majkem a Iren s Frenny. Malá Ajlinka běžela jako první a nutno říct, že svým čistým během krásně odstartovala závodní běhy. Skončila na 4. místě, takže porazila skoro všechny borderky :) Loki kromě prvního tunelu, šlapal jako hodinky, ukázalo se, že Lenka svým "Hlavně ať mi nezdrhne a budu spokojená" zbytečně plašila, Loki je prostě borec, tak proč by někam zdrhal :) Jarmilka s Florinkou měly úplně svoji premiéru, byly hozené rovnou do vody, takže viděly poprvé závody a hned se jich účastnily. Ale proč by taky ne, když běhají jako ostřížené závodnice. Bohužel Jarmilka při běhu upadla, dopříště si pořídí pořádné boty a odjedou s medajlí! Jindřiška s Bertou měly také svojí premiéru a kdyby Jindřiška trošku přidala a neběhala jako připosr..á, věřím, že mohly stát na bedně :) Ale i tak to byl skvělý výkon, obávané chytání Berty nenastalo, takže vlastně vše dopadlo ještě lépe než jsme čekali. S Ebynkou místo Iren nakonec startoval páníček Marek, na to, že spolu trénovali jen párkrát vypadali docela sehraně, Ebynka je náš blázen, hubu při běhu nezavře, ani když jí páníček přeskakuje :). Simča s Majkem teď prožívají lehce pubertální období a jinak tomu nebylo ani na závodech. Majk si po překonání první překážky řekl, že je v dálce něco hrozně důležitého, co potřebuje označkovat, takže se vydal ven z parkuru. Simča ho ale zkušeně lapila a na podruhé se jim běh už povedl. Přejem Majkovi klidné dospívání a už žádné odbíhání! Jako poslední běžela Iren s Frenny, holky vážně moc, moc překvapily. Freny šlapala jako hodinky, ani jednou neodběhla a maximálně se soustředila. Myslím, že to byl jejich nejsoustředěnější běh, co kdy zaběhly. Pokud si to takhle udrží, bude na co koukat :)

V začátečníkách běžela Nikča s Airin, Markét s Fífou a Lenka se Zuzankou. Nikča s Airin udělaly od loňských závodů obrovitánský pokrok, Aira poslouchala a vnímala paničku, jako by byla profík a ne blázen, kterým ona je :) Jen tak dál! Markét s Fífou si z jumpingového běhu odvezli medajly za 3. místo a byla opravdu zasloužená! Je vidět, že tihle dva už jsou krásně sehraný a pokud Markét něco nepokazí, tak jim to spolu prostě šlape. Lenka se Zuzankou vloni v Rokycanech vyhrály součty, letos ale asi Zuza neměla svůj den. Při obou bězích se na začátku začuchala, pak už běžela krásně, ale bohužel už tu byla časová ztráta. Přesto jsou ale holky taky šikovný a příště nám to ukážou!

V poslední kategorii závodících nás reprezentovala Jindřiška s Esterkou a Simča s Ayllou. Jindřiška se bála, že se Esterce nebude chtít běžet a celé to odejde, Esterka však mile překvapila a dokonce se i rozběhla. V prvním běhu si sice uplně neporozumněly a byla z toho diskvalifikace, ve druhém však už byly zase na stejné vlně a vyběhly si krásné 4. místo. Simča s Ayllou jsou zkušené závodnice a bylo to vidět, v prvním agility běhu si vyběhly druhé místo, ve druhém běhu se Aylla bohužel začuchala a chvíli trvalo, než se holky zase chytly.

Všichni byli skvělý, užili jsme si spoustu srandy a dokázali si, že jsme prostě nejlepší Žabka na světě :) Jediné, co snad mohu vytknout je malý počet Jindřišky muffinů. Nebo snad velký počet hladových krků? :)


 

 

1.4. Začínáme s flyballem

O tom, že chceme u nás v Žabce dělat flyball mluvíme už dlouho, pořád jsme se ale němli k tomu, abychom to opravdu začali. Ale s jarem přichází i nové nadšení do psích sportů, takže se do toho pouštíme! Děkuji všem moc za pomoc, vážně bych nevěřila, že se do toho budeme moci pustit tak rychle! Tak ať nám to běhá! :)

Více info o tomto adrenalinovém sportu zde.

22.2. Procházka Žabky do Háje

V sobotu 22.2. byl Den procházky se psem. A jak jinak a lépe takový den strávit, než procházkou? A tak Žabka vyrazila venčit. Společně jsme táhli do Háje (každého tam občas někdo pošle, tak jsme teda šli). Byly z toho 4 hodinky lítání a čuchání, pesani zapózovali na pár fotek a my si pokecali. Pár psů bylo dokonce UNAVENO!!! Což je u žabiček a žabáků rovno malému zázraku. Fotky z procházky jsou zde:  http://filippka.rajce.idnes.cz/Prochazka_Zabky_do_Haje

 

 

 

 

 

 

20.2. Cvičíme venku!

Počasí nám přeje, zima už prý nebude, tak jsme se rozhodli přestěhovat parkur zpátky na trávník ven (Děkujeme Fandovi). Pejskům se to velice líbilo, konečně se mohli pořádně proběhnout. Akorát paničky měly co dělat, aby pejsky po zimních halových tréninzích stíhaly :-). 

Simča si vzala na starosti parkury a moc jí to šlo.

Naše zakládající psí členka Jackie už je zdravá, takže ji teď čeká rekonvalescence a všichni doufáme, že na podzim už zase tu naši uštěkanou šampionku uvidíme na závodech ;-)

Pája to vše zdokumentovala a TADY jsou fotky.

 

10.1. Reprezentativní video Žabky

 

9.1. Členská schůze

Nová vnitřní ustanovení - ZDE

 

5.1. Návštěva Němčovického útulku

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ads by SavePass v2.2Ad Options

Říjen, listopad, prosinec

27.12. Procházka okolím Přívětic

Řekli jsme si, že bychom do vánočního válení mohli zapojit trochu pohybu a vyrazili jsme na pořádnou procházku. A že nás šla tlupa! Všichni jsme si to užili a pak zase pokračovali ve válení.

14.12. Žabí bowling

Večer tentokrát bez psí společnosti. Zahrály jsme bowling a popili :)

 

 

1.12. Návštěva útulku Němčovice + stěhování parkuru

První neděle v měsíci a tedy návštěva útulku.. Útulkáčci nám opět dělali jen radost, jsou to prostě zlatíčka, kteří by si zasložili milující domovy..

Také jsme přestěhovali parkur do haly, takže teď už může klidně sněžit! Děkuji všem za spolupráci!!

28.10. Návštěva Němčovického útulku

Jelikož je státní svátek, chtěli jsme aby ho měli i pejskové v útulku. A tak jsme za nima vyrazili se třema igelitkama pamlsků, ať se pomějou. Všichni pejskové byli úžasní, procházku s nimi jsme si moc užili a řekli jsme si, že za nimi vyrazíme každou první neděli v měsíci!

 

20.10. Podzimní procházka na Březinu

Tradiční část Žabky si vyšla nasávat atmosféru podzimu na Březinu. Užili jsme si jak my, tak i naši čtyřnozí přátelé :)

19.10. O největšího Jetela

Nacpané v jednom autě jsme vyrazily reprezentovat Žabku do Prahy. Startovala Niki s Airin v začounech, jejich běhy vypadaly historicky poprvé jako běhy, takže jsme z nich měli všichni velikou radost. Ester s Izzinkou se také oproti minulým zývodům moc polepšily a rozhodně neudělaly ostudu! Jani s Elvískem první běh super, ve druhém běhu se Elvískovi zastesklo po ježkovi, tak se pro něho rozeběhl. Jani s Ebinkou klasika - super, rychlý běh až na zóny a slalom. Kristý s Jakuš si vedly též skvěle, zaběhly dva čisté běhy, v agility 2. místo, v jumpingu dokonce 1. místo, umístily se i v součtech a to na 2. místě. Maličká Ajlinka si vedla také více než skvěle, dokazuje, že z ní jednou bude opravdu skvělá závodnice, protože závodní atmosféra ji hned tak nerozhází. Běží suveréně a jistě. V prvním tunělovém běhu jedno odmítutí, druhý běh čistě a součty 2. místo, takže si Kristý holky obě přivezly pohárky.

Celkově to byly nádherné, pohodové závody s krásným počasím, organizace super, prostě není co vytknout..

 

13.10. 3. ROKYCANSKÁ SKOČNÁ

Tentokrát jsme vyrazili téměř celá Žabka. Pro spoustu týmů to byla závodní premiéra a všichni si vedli perfektně!

áří

21.-22.9. PRAGIL

Závody v Mrtníku slibují vždy krásně strávený víkend a tak tomu bylo i tentokrát. Vyjela opět jen Kristý s Jani, v sobotu se jim sice moc nedařilo, ale i tak si závody užívali. V neděli se oběma běhy dařily už lépe, vybojovaly i nějaké to umístění na edně.

15.9. Apple Cup a Mistrovství teriérů v jednom

Kristý a Jani se se svýma holkama vydaly bojovat o titul. Titul sice nepřivezli, ale i tak si užili krásné závody s úžasnou závodní atmosférou a pěkně záludnými parkury.

8.9. Memoriál Jolany Troppové

Ve složení Jani, Kristý a Jindřiš jsme se vydaly reprezentovat Žabku na Doubravku. No moc se nám to nedařilo. Kristý s Jakuš - 3x DIS, Jani s Ebi - 2x DIS, jumping doběhnutý ale s chybou na slalomu. Jediný, kdo nás zachránil, byla Jindřiš s Esterkou, které si vyběhly ve zkoušce krásné 3. místo.

Srpen

16.-17.8. Intenzivní trénink a oslava I. založení OSA Žabka

FOTKY

 

15.8. Jsme v Rokycanském deníku!

Jsme v novinách

 

 

9.-11.8. Žabí vandr kol Berounky

Po dlouhém plánování jsme konečně vyrazili na vandr. Hledání datumu, kdy bychom se sešli všichni, nebo alespoň většina se zdálo býti nekonečné, takže jsme nakonec vybrali víkend nejbližší a dobře jsme udělali! Nakonec se nás sešlo alespon více než půlka, což se dá považovat za úspěch.

Vyráželi jsme v pátek v 8 ráno z Darové. Počasí bylo tak akorát, ikdyž nám hrozilo deštěm. Cestu jsme si užívali, zatím ještě plni energie. Poobědvali jsme u řeky, vyfotili se na balíkách sena, pejsci se vykoupali do sytosti. Cesta lesem byla kvůli bouřkám, které byly v předchozích dnech trošku náročnější, museli jsme se proplétat stromama a síly pomalu docházely. Při odpočívací pauze v lese se proti nám hnalo malé divoké prasátko. Všichni jsme byli vyvalení a jen jsme čekali, jestli se u něho objeví i maminka. Niki už už chtěla běžet pryč, ale maminka se neobjevila.. Naštěstí. Pokračovali jsme tedy dále a už jsme se blížili k cíli. Na Libštejně jsme hodili další odpočívací pauzu. Zbýval nám poslední kilometr do Kobylky, začalo pršet.  Nevadí, nejsme z cukru. Na Kobylku jsme dorazili, zalezli do srubu a začal mejdan. Když OSA Žabka jednou vyrazí do společnosti, tak to vždycky stojí za to! Od odpoledne až do noci se popíjelo, zpívalo, slavilo, radilo a bylo to prostě super!

Sobotní ráno bylo trošku náročnější, přesto jsme se vzchopili a pokračovali v plánované trase. Cesta byla pohodová, nebyla tak náročná jako předchozí den. Chytil nás jeden slejvák, při kterém naše psí slečinky vypadaly, jako kdyby je někdo strašlivě mučil. Když jsme šli po poli, přehnala se nám přes cestu srnka. Máme na ty zvířátka ale štěstí! Trošku vyšťavení jsme dorazili do Tříman k Mlokovi, naplnili jsme prázdný břich a vyčerpaní jsme upadli do trávy, kde jsme strávili odpočíváním dobré dvě hodinky. Večer už nebyl takový mejdan, jako v pátek, přece jen jsme byli stále lehce přejetí, i tak jsme si ho ale užili.

V neděli ráno jsme otestovali teplotu vody v řece (studená) a pokračovali jsme dále. Náš cíl byl Zvíkovec. Cesta byla náročná, neustále jsme stoupali a stoupali, nemohli jsme ani my, ani psi. I tak jsme ale úspěšně dorazili do cíle, pojedli a jeli k domovům.

Byl to úžasný víkend, v nejlepší společnosti. Tak za rok opakování!!!

FOTKY

Červenec

27.7. Závody o Žabího krále

Tak to máme za sebou! Troufám si říct, že jsme to zvládli na jedničku a dokonce možná i s hvězdičkou! Celá Žabka fungovala jak má a celý den se obešel bez jakéhokoliv většího zádrhele.. Pařák byl tedy pořádný! Na to, jak jsme se pořád báli deště nás potkal pravý opak, ale i tak jsme si to my a doufám, že i závodníci užili. Měli jsme připravenou osvěžírnu, točenou kofolu a pívo, takže úpal snad ani nikdo dostat nemohl :-) Takových příprav a než by člověk řekl švec bylo po všem.. Večer přišly první kladné ohlasy, což nás všechny zahřálo u srdíčka a dodalo sílu, jít do toho znovu! Takže zase za rok přátelé!

Děkuju všem, celé Žabce, sponzorům a každému, kdo s něčím pomohl! Bez Vás bychom to nezvládli!

Všechny fotky ZDE

20.-21.7. Závody v Dobříši

Kristý a Jani vyrazili reprezentovat Žabku do Dobříše na psí festival. Jako doprovod s nima jela Jindřiš a Niki, které měli za úkol držet pěsti. To sice dělali poctivě, ale i přesto závodícím holkám chybělo kousek toho štěstí, aby přivezli nějakou tu medajličku. I tak si tento víkend moc užili a tyhle závody považují za nejlepší závody, na kterých kdy byly.. Tak zase za rok! :-)

14.7. Generální zkouška před závody

Konečně se sešla kompletně celá Žabka, abychom si vyzkoušeli, zda máme všechno řádně připravené na závody. Jsou to přeci naše první závody, tak to musí být dokonalé! Zároveň jsme se přitom vyfotili na nové týmové fotky samozřejmě v klubových růžových barvách. Velmi příjemné odpoledne jsme ukončili posezením s grilováním :)

A za celou Žabku si troufám napsat, že závody "O Žabího krále" budou nezapomenutelné!

 

 

Červen

15.7. Brigáda

Podařená brigáda na přípravu překážek před našimi prvními závody. Jak můžete vidět na fotkách, pracovali jsme opravdu tvrdě a pejskové se krásně vyřádili :o) Fotky

brigáda

Květen

8.5. Výšlap na Vydřiduch

Místo tréninku jsme vyrazili s Žabkou do Svojkovic na Vydřiduch, což má být nejvyšší místo.. No sice na tom místě nic moc není, ani rozhled, ale procházka to byla náádherná.. Více povídání a fotky

 

4.5. Berounská neofika

Další květnové neoficiálky za námi, kterých jsme se zúčastnili už skoro v klasickém složení - Kristý, Jindřiš, Jani a Niki. Přesvědčili jsme se o tom, že agility nás baví, ať se nám daří či ne, den jsme si nanejvíc užili, ipřes všechny DIS.. Jen Niki s Airin, Jani s Elvískem a JIndřiš s Esterkou to zachránili.. Jindřiš s Esterkou si vyběhly v agility dokonce 2. místo! Více povídání a videa

Duben

15.4. Víkend plný srandy, závodů a sluníčka

Žabka má za sebou dvoje neoficiální závody, které pro ni byly více než úspěšné! Celkem si domu odvezla 13 ocenění za dva dny! Více zde a zde! :-)

9.4. Přijímání nových členů

Pozor! Během měsíce DUBNA přijímáme poslední nové členy do Žabky! Bude otevřena skupina pro ZAČÁTEČNÍKY, které bude trénovat naše Janička. Tedy kdo se chce k nám přidat a stát se agiliťákem, ať neváhá a přidá se! Máte poslední šanci! Je nás už docela hodně a chceme se našim členům opravdu věnovat, proto jsme si řekli, že uděláme poslední nábor a pak až do příštího jara (možná letošního podzimu - dle zájmu) vyhlásíme STOP - STAV.

Více info

6.4. Neoficiální závody v Rokycanech

Celá Žabka jsme vyrazili na neofika do Rokycan. Jak se nám dařilo najdete v sekci ZÁVODY :-)

Březen

 

4.3. Nový tunel

Jelikož hodní lidé ještě nevymřeli a ochotně sponzorují naší Žabku, mohli jsme zakoupit nový tunel.

Děkujeme!

 

 

 

 

 

 

 

Leden

12.1. Bílá skála

Úplně neplánovaná procházka skoro celé Žabky. Pořád to ale nebyla ta naše plánovaná sněhová, ta se nám z důvodu chybějícího sněhu nějak stále nedaří :-) 

Více v akcích.

10.1. Neoficiálky "O žabího krále"

Tak a je to oficiální! Dne 27.7.2013 budeme pořádat naše první neoficiální závody! Taže vás všechny srdečně zveme a doufáme, že přijedete! Budeme se snažit abyste se u nás cítili úúplně jako doma! :) Více info Neoficiálky "O žabího krále"

6.1. Členská schůze

Sešli jsme se, abychom naplánovali jak to bude s Žabkou dál. Snad se nám to i povedlo.. )

Plány - všichni stáhnout, pročíst a říct, na co jsem zapomněla :)

 

 

2012

Prosinec

27.12. Bowling v nových mikinách

Máme za sebou žabí turnaj v bowlingu, ve kterém nás stejně porazili naši žabáci. Byl to ale moc fajn večer, který jsme strávili už v nových týmových mikinách!

    15.12. Vánoční besídka

 Uspořádaly jsme Vánoční besídku, závodily jsme, jedly perníčky, jednohubky a psi sežraly, co mohly. Prostě takové ideální žabí odpoledne a večer. Více info v akcích.

 

 

 

 

 

 

¨

Listopad

17.11. Procházka přes Kokotské rybníky

Abychom v sychravém počasí nelenily a ty naše psí holky nešidily, vyrazily jsme za krásou Kokotských rybníků. Šly jsme ve složení Mája s Bínou, Jindřiš s Esterkou, Kristý s Jakie a Jani s Ennynkou, tentokrát bez Ebinky, jelikož ta se zotavuje z její "nemoci". Ač nás čekalo 10 km, v dobré společnosti nám pod nohama utekly tak rychle, až jsme se nestačily divit.. 

Více v akcích.

3.11. Neoficiální "hravé" závody Mrtník

Historicky první závody, kdy závodila úplně celá Žabka! A taky zřejmě poslední závody v tomto roce! Už v pátek na tréninku se nám dařilo a tak to bylo i dnes. Žabka si rozhodně neudělala ostudu, docela válela! Takže jsme sezonu zakončily více než dobře!

Říjen

28.10. První "sněžný" trénink

Nikoho by nás nenapadlo, že Žabka zažije svůj první trénink na sněhu už v říjnu. Ale příroda si holt usmyslela své, takže jsme dnes ráno odhrabávaly překážky ze sněhové přikrývky. Psí holky se ale se sněhem vyrovnaly skvěle, jen Ebince byla hrozná ziminka a nejradši by se zavrtala do dečky a už nevylezla. My - lidské holky jsme na tom byly o trošku hůř, jelikož tělo chtělo běžet, nicméně nohy vcelku stávkovaly. To ale nezměnilo nic na tom, že jsme si krásně potrénovaly sníh, nesníh!

20.10. První Rokycanská skočná

První závody rokycanských, kde jsme samozřejmě nemohly chybět. Také první závody našich holek - Máji a Bíny. Vše o tom jak jsme si vedly !!ZDE!!

 

 

 

 

 

 

Září

28.9. O pohár Václava

Holky - tedy Kristý s Jakuš se zúčastnily závodů v Plzni - Křimicích. A jak už to s nimi na závodech v Plzni bývá, nic extra nepředvedly. Holt se na téměř domácí půdě nedaří.. Ale tak zase se zadaří jinde. Více v Závodech, vždyť to znáte..

22.9. Žabky první společná procházka

 

Takže máme za sebou naši první společnou procházku. Vydali jsme se prozkoumat krásu Skryjských jezírek a okolí. Všem se nám moc líbilo a co nevidět naplánujeme další. Více podrobností v Akcích.

16.9. Apple Cup + MR Teriérů

 

Kristý s Jackie si na závodech v Mladé Boleslavi vyběhly titul 2. vícemistři ČR v agility teriérů pro rok 2012.

Jak se to vše stalo ZDE

9.9. Táborové agilitění - Mariánky

 

Pro nás velice úspěšné závody, bohužel jsme na ně nevyjeli v celém Žabkovském složení, což nás trošku mrzelo. Závodila jen Kristý s Jackuškou, ale za to všem ukázaly, že OSA Žabka není žádné "Béčko". Běžely 3 běhy a všechny krásně, rychle a navíc čistě! Taky si ze závodů přivezly celkem 4 medaile a pelech :) Více info - ZÁVODY

 

 

 

 

7.9. Zeď

Máme dalšího člena Žabky - novou překážku - zeď. Je moc, moc krásná, září do dálky. Děkujeme!

 

1.9. Maximův memoriál

Celá Žabka vyjela na neoficiální závody s názvem Maximův memoriál II.ročník, které se konaly v Rakovníku. Kristý s Jackuš si přivezly pohárek za 2. místo a talíř s Maxem za 1. místo a spoustu dalších cen, Jani s Ebinkou a Jindřiš s Esterkou si ale také nevedli špatně. Více v ZÁVODECH.

 

 

 

 

 

 

Srpen

31.8.

Abychom byli všude vědět a tu naši Žabku dobře zviditelnili, přidali jsme na naše tríča žabku s webovkama.

 

25.8.

 
 
 
 

Proběhlo focení našich týmů, i přesto, že sluníčko nás moc neposlouchalo to dopadlo moc dobře, však okoukněte sami. Dokonce se nám podařila vyfotit i ještě malá a neposedná Bibinka a kdybychom to my - paničky těm psím holkám nekazily, byly by to krásný fotky. Ale i s náma jsou hezký :o)